وزیر شهرسازی و مسکن، استعفا داد

۸صبح، کابل: سیدسعادت منصوری نادری، وزیر شهرسازی و مسکن، رسما از وظیفه‌اش کناره‌گیری کرد. آقای نادری به روز چهارشنبه، ۲۳ جوزا، در یک نشست خبری در کابل، رسما کناره‌گیری‌اش را اعلام کرد و گفت که  رییس جمهور کشور نیز استعفا‌یش را پذیرفته است.

وزیر شهرسازی، دلیل استعفایش را «مشکل صحی» عنوان کرد.

از سویی هم پیش از این گزارش شده بود که رئیس جمهور، چهار تن از معینان این وزارت را از کار برکنار کرده است. اما سیدسعادت منصور نادری، این گزارش‌ها را رد کرد و گفت که  دو تن از معاونان این وزارت به «دلایل شخصی و تحصیلی» استعفا، یکی از معاونین وزارت به تقاعد سوق داده شده و چهارمی نیز مدت سرپرستی‌اش تمام شده است.

نادری در این نشست، گفت که به اساس حکم رییس جمهور غنی، روشنان ولسمل، به عنوان مسئول معینیت امورشهرسازی، سیدنسیم خلیق، به صفت مسئول معیینتیت امور تخنیکی، عزیزاحمد گلستانی به عنوان مسئول معیینیت امور مسکن و محمدهمایون فیض، به صفت مسئول معیینیت جدید امور تصدی‌ها و پالیسی تعیین شده‌است.

از سویی هم نادری در جریان سخنرانی‌اش گفت که در طی سال‌های گذشته، کارش را با درنظرداشت شایسته‌‍سالاری، حفظ روحیه ملی و اسلامی، برخورد بدون تبعیض، جذب کادرهای شایسته و مبارزه جدی با فساداداری و رشوه‌ستانی انجام داده‌است.

او در ادامه به دستاوردهایش در جریان سال‌های ماموریت‌اش اشاره کرد و گفت، وزارت شهرسازی در بیش‌تر از سه سال گذشته، کارهای خوبی را دربخش‌های مبارزه با فساد اداری، اصلاح اداره، تهیه مسکن، پلان‌های شهری، احیا و فعال‌سازی تصدی‌های خانه‌سازی، بنایی و بازسازی آبدات تاریخی و اماکن مقدس انجام داده‌است.

گفتنتی‌ست ‌سیدسعادت منصور نادری، یکی از تاجران جوان کشور و مالک فروشگاه‌های زنجیره‌ای فاینست در کابل و چندین شرکت دیگر است.

 

دکمه بازگشت به بالا