وزیر صحت عامه به مردم: برای مبتلانشدن به کرونا، از دیدوبازدید عیدی خودداری کنید

۸صبح، کابل: فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه، از مردم خواسته است که برای مبتلانشدن به ویروس کرونا، از دیدوبازدید عیدی خودداری کنند.

آقای فیروز که پس از چند روز «تجرید» خانه‌گی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا، روز چهارشنبه، سی‌ویکم ثور، از شفاخانه‌ی افغان – جاپان بازدید کرد، در سخنانی به مردم هشدار داد که اگر اصول قرنطین را رعایت نکنند، در هفته‌های آینده فاجعه‌ی انسانی در کشور رخ خواهد داد.

در چند روز گذشته شمار واقعات ابتلا به ویروس کرونا در کشور سیر صعودی داشته است و هم‌زمان محدودیت‌های گشت‌وگذار و قرنطینه‌ی نسبی که در پایتخت و در بسیاری از بزرگ‌شهرها وضع شده بود، از سوی مردم شکستانده شده است.

فیروزالدین فیروز با اشاره به شکسته‌شدن قرنطین در کابل و برخی از شهرهای دیگر گفت که افزایش شمار بیماران کووید – ۱۹ در کشور رابطه مستقیم با بی‌پروایی مردم دارد.

او ضمن این‌که از مردم دعوت کرد که از بی‌پروایی در برابر ویروس کرونا دست بردارند و اصول قرنطین را رعایت کنند، گفت که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا باید دیدوبازدیدهای عیدانه صورت نگیرد.

وزیر صحت عامه به مردم توصیه کرد که فاصله‌گیری اجتماعی، توصیه‌های صحی و استفاده از ماسک را که برای مبتلانشدن به کرونا حتمی است، به صورت جدی رعایت کنند.

آقای فیروز که پس از بررسی شفاخانه‌ی افغان – جاپان با رسانه‌ها صحبت می‌کرد، کارکرد کارمندان این شفاخانه را قناعت‌بخش توصیف کرد.

وزیر صحت عامه هم‌چنان از افزایش ظرفیت آزمایش‌ تثبیت کرونا در آزمایش‌گاه‌های کشور خبر داد. او گفت که سطح آزمایش‌های تثبیت کرونا در یک شبانه‌روز به دو هزار واقعه افزایش یافته است.

فیروزالدین فیروز تأکید کرد که در تلاش گسترش شمار آزمایش‌گاه‌های تثبیت کرونا در ولایت‌ها است و به منابع نیز دسترسی پیدا کرده است.

فیروزالدین فیروز گفت که برخی از چالش‌ها در آزمایشگاه مرکزی وجود دارد که با شناسایی عاملان آن، این چالش‌ها رفع خواهد شد.

شمار بیماران کووید -۱۹ در کشور به هشت هزار و ۱۴۵ نفر رسیده است. قربانیان این ویروس در کشور، تاکنون به ۱۸۷ تن می‌رسد. تاکنون ۹۳۰ بیمار کووید – ۱۹ در کشور بهبود یافته‌اند.

دکمه بازگشت به بالا