وزیر صحت عامه: افغانستان تا آخر سال روان میلادی با ویروس کرونا درگیر خواهد بود

۸صبح، کابل: فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه می‌گوید که بر اساس پیش‌بینی‌ها افغانستان تا ماه دسامبر سال جاری میلادی با ویروس کرونا درگیر خواهد بود.

وزیر صحت عامه که روز سه‌شنبه، نزدهم حمل، در یک نشست خبری در ولایت قندهار صحبت می‌کرد، گفت: «پیش‌بینی من این است که حداقل تا ماه دسامبر کرونا در افغانستان وجود خواهد داشت. با وجودی که این پیش‌بینی‌ها هنوز صحیح و دقیق نیست. چیزی را که ما فکر می‌کنیم و در عالم اسباب برایش پلان می‌کنیم و حدس می‌زنیم تا ماه دسامبر احتمال ثبت واقعات کرونا در افغانستان وجود خواهد داشت.»

فیروزالدین فیروز اظهار امیدوری کرد که این پیش‌بینی‌ها تحقق نیابد و افغانستان در یک ماه آینده بتواند شیوع ویروس کرونا را مهار کند.

این در حالی است که ویروس کرونا در افغانستان در حال گسترش است و دامنه موارد ابتلا به این ویروس در ۲۳ ولایت رسیده است. هر روز شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا افزایش می‌یابد.

در اوایل حوت نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در ولایت هرات ثبت شد.

فرد مبتلا به این ویروس از ایران باز گشته بود.

در حال حاضر وزارت صحت عامه می‌گوید که ویروس کرونا وارد مرحله گردش اجتماعی شده است.

از مجموع ۴۲۳ نفری که تا روز سه‌شنبه، نزدهم حمل به این ویروس مبتلا شناسایی شده‌اند، ۳۸۵ نفر آن از کسانی هستند که به وزارت صحت عامه گفته‌اند که هیچ گونه سابقه سفر به بیرون از کشور نداشته‌اند.

وزارت صحت عامه ثبت این شمار از موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشور را نشانه‌ی گردش اجتماعی این ویروس تعبیر کرده است.

فیروزالدین فیروز در ولایت قندهار از مردم خواست که به توصیه‌های صحی عمل کنند و تدابیر پیش‌گیرانه را به صورت جدی در نظر بگیرند.

در حال حاضر در برخی از ولایت‌ها برای پیش‌گیری از شیوع ویروس کرونا قیود گردش وضع شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن