میلر: طالبان نباید چشم‌به‌راه خروج ما باشند

۸صبح، کابل: جنرال سکات میلر، فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در کشور گفته است که طالبان نباید چشم‌به‌راه بیرون شدن نیروهای ایتلاف از افغانستان باشند. آقای میلر که روز شنبه، هفتم میزان، در پیوند به حضور نیروهای ناتو در افغانستان به جلسه کمیته نظامی ایالات متحده در وارسا گزارش می‌داد، گفت: «جنگ در ۱۷ سال گذشته ادامه داشته است. ناتو و نیروهای ایتلاف برای دوره درازمدت در افغانستان هستند و طالبان نباید منتظر بیرون شدن نیروهای ایتلاف از این کشور باشند.» او افزوده است: «ساده‌ترین گزینه، مصالحه و بازسازی افغانستان به گونه‌ی مشترک است.»

وزارت دفاع ایالات متحده، در گزارشی به نقل از آقای میلر نگاشته است که «گروه‌های تروریستی‌ای چون داعش، القاعده و دیگران هیچ سهمی در افغانستان جدید نخواهند داشت.»

فرمانده مأموریت پشتی‌بانی قاطع در افغانستان گفته است که از سال ۲۰۰۱ تاکنون یک هزار و ۱۰۰ سرباز ناتو و ایتلاف در مبارزه با «تروریسم» در افغانستان، جان باخته‌اند.

آقای میلر که در دوم ماه سپتامبر سال جاری میلادی مأموریتش را به عنوان فرمانده مأموریت پشتی‌بانی قاطع در افغانستان آغاز کرد، گفته است که نیروهای ناتو و ایتلاف به منظور حفاظت کشورها و شهرهای خودشان، در افغانستان حضور دارند.

این در حالی است که نیروهای ناتو در افغانستان گفته‌اند که نیروهای امنیتی افغان را در تأمین امنیت روز برگزاری انتخابات پارلمانی در ۲۸ میزان کمک خواهند کرد.

دکمه بازگشت به بالا