اعضای کمیسیون مبارزه با فساد اداری سوگند وفاداری یاد کردند

۸صبح، کابل: اعضای کمیسیون مبارزه با فساد اداری روز یک‌شنبه، دوم قوس در مراسمی در حضور محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور در ارگ ریاست جمهوری سوگند وفاداری به قانون یاد کردند.

همایون حامد، مریم زرمتی و عبدالقیوم نظامی برای شش سال و سیدمحمد هاشمی و فرخ‌لقا برای سه سال به عنوان اعضای کمیسیون مبارزه با فساد اداری، مراسم تحلیف به‌جای آوردند.

در این مراسم که در قصر چهارچنار برگزار شده بود، محمدسرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری، میررحمان رحمانی، رییس مجلس نماینده‌گان، فضل‌هادی مسلم‌یار، رییس مجلس سنا، سید یوسف حلیم، قاضی‌القضات و رییس دادگاه عالی حضور داشته‌اند.

کمیسیون مبارزه با فساد اداری در بیست‌ودوم عقرب در فرمانی از سوی رییس جمهور غنی ایجاد شد.

براساس فرمان، تمام وزارت‌ها و اداره‌های دولتی مکلف شده‌اند که برای آغاز کار کمیسیون مبارزه با فساد اداری در زمینه تدارک و رفع نیازمندی‌های آن، همکاری همه‌جانبه کنند.

رییس جمهور غنی، ایجاد کمیسیون مبارزه با فساد اداری را برای مبارزه با فساد یک گام مهم خواند.

 غنی خطاب به اعضای این کمیسیون گفت که وظیفه سپرده‌شده به آن‌ها بار سنگین است و بدون اولویت‌بندی و تصمیم‌گیری نمی‌توانند، انجام دهند.

او گفت: « اولین وظیفه‌ی‌تان اولویت‌بندی است که در چوکات جدول زمانی، کدام وظیفه را چه وقت انجام می‌دهید.»

غنی گفت که کمیسیون مبارزه با فساد اداری باید طبق قانون در یک ربع سال، اولین گزارش خود را به شورای ملی، مردم و ریاست جمهوری ارائه کند.

او هم‌چنان خواستار ثبت دارایی‌های اعضای کمیسیون مبارزه با فساد اداری به عنوان مسوولان ثبت دارایی‌ها شد.

رییس جمهور غنی هم‌چنان گفت که معاش و امتیازات اعضای کمیسیون مبارزه با فساد اداری خاص نخواهد بود و باید از تورم تشکیلاتی این نهاد جلوگیری شود.

غنی توضیح داد که اجرای قانون یک امر حتمی است و هیچ کس از قانون فراتر نیست.

گفتنی است که کمیسیون مبارزه با فساد اداری پس از شش سال از سوی حکومت ایجاد شد. برخی از نهادهای مدنی گفته‌اند که این کمیسیون خلاف قانون و به هدف جلب کمک‌های جامعه جهانی در نشست جنیوا تشکیل شده است. نشست جنیوا قرار است در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری برگزار شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن