مک کنزی: موضع امریکا و ناتو در قبال طالبان تغییر کرده است

۸صبح، کابل: فرمانده عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در آسیای میانه از تغییر موضع امریکا و ناتو در قبال طالبان خبر داده است.

جنرال مک کنزی، فرمانده عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در آسیای میانه، در دیدار با ولی‌محمد احمدزی، فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال هم‌چنان بر سرکوب گروه طالبان تأکید کرده است.

این قول اردو گفته است که این دیدار در کمپ مارمل انجام شده است و در آن دو طرف روی حمایت نیروهای امنیتی افغان، مسایل امنیتی و انتخابات پیش‌رو بحث و گفت‌وگو کرده‌اند.

جنرال مک کنزی در این دیدار گفته است که برای حمایت و همکاری با نیروهای امنیتی افغانستان برای سرکوب هراس‌افگنان و تأمین امنیت انتخابات آماده‌گی «تام و قاطع» دارد.

فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین نیز در این دیدار تأکید کرده که نیروهای امنیتی افغانستان برای تأمین امنیت انتخابات آماده‌گی دارند و تلاش می‌کنند تا با حمایت نیروهای بین‌المللی زمینه مشارکت عمومی را فراهم کنند.

دیدار قوماندان قول اردوی ۲۰۹ شاهین با جنرال مک‌کینزی قوماندان عمومی قوای ناتو در آسیای میانه.روز گذشته ۱۹ سنبله محترم…

Posted by ‎۲۰۹ Shaheen Corps قول اردوی ۲۰۹ شاهین‎ on Tuesday, September 10, 2019

این فرمانده ارشد امریکایی در حالی از تغییر موضع امریکا در قبال طالبان خبر می‌دهد که به تازه‌گی دونالد ترمپ، رییس جمهور این کشور، مذاکره با طالبان را متوقف کرد و آن را منسوخ خواند. این تصمیم امریکا به دنبال حمله طالبان در شش‌درک کابل روی دست گرفته شد که در آن یک سرباز امریکایی و ۱۱ غیرنظامی کشته شدند.

ترمپ هم‌چنان به تازه‌گی گفته است که طالبان را در چهار روز چنان کوبیده است که  که در یک دهه سابقه نداشته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن