مولانا عبدالله: مشخص نشدن سرنوشت آرای «معلق» و موجودیت «کارمندان متخلّف» بازشماری آرا را زیر سوال می‌برَد

۸صبح، کابل: مولانامحمد عبدالله، کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که بازشماری آرا بدون مشخص شدن سرنوشت آرای «معلق»، «خارج از زمان» و در موجودیت «کارمندان متخلّف» مشکل‌ساز است و زیر سوال می‌رود.

این عضو کمیسیون مستقل انتخابات، روز سه‌‎شنبه، چهاردهم عقرب در صفحه رسمی فیس‌بوک نوشته است که واضح شدن «آدرس ۱۳۷ هزار و ۶۳۰ رأی معلق، تعیین سرنوشت ۱۰۲ هزار و ۱۲ رأی استفاده شده‌ی خارج زمان انتخابات» از لازمه‌های بازشماری آرا است.

مولامحمد عبدالله هم‌چنان تأکید کرده است که بدون مشخص محلات قابل بازشماری با «تفکیک آرای سالم و بی‌اعتبار»، ترتیب پلان‌های عمومی و فرعی به سطح مرکز و ولایت‌ و تأیید آن از سوی کمیسیون مستقل انتخابات روند بازشماری را با مشکل روبه‌رو می‌کند. به گفته مولانامحمد عبدالله، موارد ذکر شده از لازمه‌های بازشماری آرا به حساب می‌رود.

شفافیت و رعایت اسناد تقنینی انتخاباتی اساس کار کمیسیون را باید شکل دهد.واضح شدن آدرس ۱۳۷۶۳۰رای معلق، تعین سرنوشت ۱۰۲۰۱۲…

Posted by Mawlana Mohammad Abdullah on Tuesday, November 5, 2019

این کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات هم‌چنان حضور آن شمار از مسوولان این کمیسیون را که در ساحات کاری‌شان «تفاوت فاحش آرا وجود دارد» مسبب زیر سوال رفتن بازشماری آرا دانسته است.

مولانامحمد عبدالله گفته است که طبق فیصله‌ی هفتم میزان ۱۳۹۸ کمیسیون مستقل انتخابات این افراد باید به نهادهای عدلی و قضایی معرفی می‌شدند.

آقای عبدالله فیصل‌نامه هفتم میزان کمیسیون مستقل انتخابات را در صفحه فیس‌بوکش همه‌گانی کرده است. از جمله امضای عصمت‌الله مل، معاون این کمیسیون در آن دیده می‌شود.

مولانامحمد عبدالله هم‌چنان تأکید کرده است: «شفافیت و رعایت اسناد تقنینی انتخاباتی اساس کار کمیسیون را باید شکل دهد.»

این در حالی است که پیش از این، مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات گفته بودند که هیأتی از این کمیسیون برای بازشماری به ولایت‌ها روز سه‌شنبه اعزام خواهد شد. این هیأت تا پیش از چاشت روز سه‌شنبه به ولایت‌ها نرفته است.

پیش‌تر دسته انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی خواستار ابطال آرای معلق و خارج از زمان انتخابات و عکس‌های تکراری که به گفته این دسته شمارشان به ۳۰۹ هزار و ۶۳۰ رای می‌رسد، شده بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن