منچستر سیتی قهرمان لیگ برتر انگلستان شد

تیم فوتبال منچستر سیتی در آخرین دیدار لیگ برتر انگلستان، با نتیجه ۳ بر ۲ از سد تیم استون‌ویلا گذشت و قهرمان این لیگ در سال ۲۰۲۲ میلادی لقب گرفت.

پیش از برگزاری دیدار پایانی لیگ، منچستر سیتی با ۹۰ امتیاز و لیورپول با ۸۹ امتیاز به ترتیب در رده‌های اول و دوم جدول لیگ برتر انگلستان قرار داشتند.

به این ترتیب، تفاوت این دو تیم تنها یک امتیاز بود و در صورت شکست سیتی و برد هم‌زمان لیورپول، شاگردان یورگن کلوپ چانس قهرمانی داشتند.

با این حال، با توجه به تفاضل گول بیش‌تر، سیتی حتا با یک مساوی نیز می‌توانست قهرمان شود.

در دیدار سیتی با استون‌ویلا، شاگردان ستیون جرارد، اسطوره لیورپول و مربی کنونی استون‌ویلا، با به ثمر رساندن دو گول، تلاش کردند منچستر سیتی را شکست دهند، اما این تلاش‌ها ناکام ماند.

شاگردان پپ گواردیولا در ترکیب منچسترسیتی در ۱۵ دقیقه پایانی دیدار و به لطف دو گول الکای گوندوگان و یک گول رودری به بازی برگشتند و توانستند جانم قهرمانی را به دست آورند.

گفتنی است که در دیدار هم‌زمان، لیورپول با نتیجه ۳ بر ۱ از سد وولورهمپتون گذشت، اما با توجه به برد سیتی، نتوانست جام قهرمانی را به دست آورد.

گفتنی است که در بازی‌های جذاب دیگر در لیگ ایتالیا، قرار است امشب آث میلان و اینتر میلان تکلیف‌شان در رقابت قهرمانی لیگ فوتبال ایتالیا (سری آ) را روشن کنند.

پیش‌تر در پنج لیگ معتبر اروپایی، رئال مادرید در لیگ اسپانیا (لالیگا)، بایرن مونیخ در لیگ آلمان (بوندسلیگا) و پاریس سنت ژرمن در لیگ یک فرانسه (لوشامپیونه) قهرمان شده بودند.

دکمه بازگشت به بالا