مادورو خواستار استعفای همه اعضای کابینه ونزویلا شد

نیکلاس مادورو، رییس جمهور ونزویلا، از تمامی وزرای کابینه‌اش خواسته است به منظور بازسازی عمیق دولت و تقویت آن در برابر هر گونه تهدید از سمت‌های خود استعفا بدهند.

این خبر را دلسی رودریگز، معاون رییس جمهور ونزویلا، در یک پیام توییتری اعلام کرده است. به گفته رودریگز، نیکلاس مادورو از تمامی وزرای کابینه ونزویلا خواسته است از سمت‌های خود کنار بروند، تا دولت در برابر هر گونه تهدید، به صورت بنیادین، بازسازی و تقویت شود.

آقای مادورو در حالی تصمیم ترمیم کابینه‌اش را گرفته است که ونزویلا بیش از یک هفته می‌شود به دلیل قطع برق، در تاریکی به سر می‌برد. رییس جمهور ونزویلا علت تاریکی در این کشور را حمله سایبری امریکا در همکاری با مخالفان سیاسی‌ داخلی‌اش عنوان کرده است. هرچند انجنیران برق گفته‌اند که علت‌های اصلی این تاریکی، عدم سرمایه‌گذاری و نگهداری نشدن مناسب از نیروگاه‌ها و شبکه توزیع برق ونزویلا در جریان سال‌های گذشته است.

خوان گوایدو، رهبر مخالفان سیاسی ونزویلا، در ماه جنوری با ریاست جمهوری آقای مادورو مخالفت کرد و خود را رییس جمهور ونزویلا خواند. امریکا، کانادا و چند کشور دیگر، آقای گوایدو را به عنوان رییس جمهور ونزویلا، به رسمت شناخته‌اند. اما روسیه و چند کشور دیگر حمایت‌شان را از ریاست جمهوری نیکلاس مادورو اعلام کرده‌اند.

بحران سیاسی از یک طرف و قطع سراسری برق در ونزویلا از جانب دیگر، این کشور را با مشکلات متعدد زیادی روبه‌رو کرده است. گزارش شده است که در پی این کشمکش‌ها میلیون‌ها نفر از ونزویلا مهاجر شده‌اند و دسترسی به مواد غذایی و ادویه در این کشور نیز دشوار شده است.

دکمه بازگشت به بالا