لطف‌الله نجفی‌زاده خبرنگار برتر سال ۲۰۲۲ شد

۸صبح، کابل: وب‌سایت مجمع جهانی رهبران جوان «One Young World» لطف‌الله نجفی‌زاده، رییس پیشین طلوع نیوز را از برنده‌گان جایزه بهترین خبرنگار سال ۲۰۲۲ میلادی اعلام کرده است.

طبق اعلام وب‌سایت مجمع جهانی رهبران جهان، در کنار لطف‌الله نجفی‌زاده، چهار نفر دیگر از امریکای لاتین، بریتانیا، کلمبیا و جاپان نیز برنده‌ این جایزه شده‌اند.

این نهاد تصریح کرده است که این رهبران جوان بی‌باکانه و جسورانه از طریق کار خود به دیگران الهام بخشیده‌اند. به گفته وب‌سایت مجمع جهانی رهبر جهان، لطف‌الله نجفی‌زاده، رییس پیشین تلویزیون طلوع نیوز، بیش از یک دهه تا سقوط کابل در ماه اسد سال جاری کانال خبری افغانستان را رهبری می‌کرد.

در اعلامیه‌ این نهاد آمده است که او علاوه بر نظارت بر بزرگ‌ترین کانال خبری در افغانستان، مصاحبه‌هایی با مقام‌های بلندپایه جهانی از جمله دیوید کامرون نخست‌وزیر بریتانیا، اشرف غنی رییس‌ جمهور پیشین افغانستان، عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان و جواد ظریف وزیر امور خارجه پیشین ایران انجام داده است.

وب‌سایت مجمع جهانی رهبران جهان تأکید کرده است که نجفی‌زاده هم‌چنین میزبان تنها مناظره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در سال ۲۰۱۹ بود.

گفتنی است که لطف‌الله نجفی‌زاده، رییس پیشین طلوع نیوز، پیش از این نیز به‌عنوان فرد تاثیرگذار از سوی مجله فوربس امریکا انتخاب شده و باری مدال معتبر قهرمان آزادی مطبوعات از سوی گزارشگران بدون مرز را به دلیل مبارزه برای مطبوعات آزاد در افغانستان به دست آورده بود.

دکمه بازگشت به بالا