بازجویی از ۴ مظنون «لاری مرگ» لندن؛ شماری از قربانیان احتمالاً ویتنامی‌اند

پولیس بریتانیا مشغول بازجویی از چهار مظنونی است که گفته می‌شود احتمالاً با حادثه جان باختن ۳۹ مهاجر چینی در یک لاری که چهارشنبه گذشته در شهر اسکس انگلستان کشف شد، ارتباط دارند.

به گزارش یورونیوز، علاوه بر بازداشت موریس رابینسون، راننده‌ی ۲۵ ساله لاری که اهل ایرلند شمالی است، پولیس مردی ۴۸ ساله بار دیگر اهل ایرلند شمالی را روز جمعه به ظن مشارکت در قاچاق و قتل این مهاجران در میدان هوایی استانستد لندن بازداشت کرد.

یک زوج ۳۸ ساله‌ی اهل شهر وارینگتون انگلستان با نام‌های جوانا و توماس که گفته می‌شود مالکان لاری مرگ بوده‌اند، نیز به همین اتهام بازداشت شده‌اند. این زوج همه‌ی اتهامات را رد و اعلام کرده‌اند که لاری را سال گذشته فروخته‌اند.

هم‌زمان با این بازجویی‌ها و جست‌وجوی خانه‌های مظنونان این پرونده و تلاش برای شناسایی هویت ۳۱ مرد و ۸ زنی که در این حادثه جان باخته‌اند، ادامه دارد. پولیس اسکس در ابتدا جان باخته‌گان «لاری مرگ» را چینی معرفی کرد، اما تحقیقات بیش‌تر این گمان را به وجود آورد که ممکن شماری از این قربانیان، شهروندان ویتنام باشند.

سازمان ویت‌هوم (VietHome) که جامعه‌ی ویتنامی‌های ساکن لندن را نماینده‌گی می‌کند، اعلام کرده است از زمان کشف این لاری، عکس‌های نزدیک به ۲۰ تبعه‌ی ناپدید شده ویتنام را دریافت کرده است. به گفته این سازمان، ارتباط همه‌ این ناپدیدشده‌گان ویتنامی که بین ۱۵ تا ۴۵ سال سن داشته‌اند، در یک هفته گذشته با خانواده‌های‌شان قطع شده است.

پولیس بلژیک نیز در مشارکت با پولیس بریتانیا هم‌چنان در تلاش برای ردیابی مسیر حرکت این لاری و جمع‌آوری اطلاعات بیش‌تر درباره راننده‌ی آن است.

دکمه بازگشت به بالا