شکایت باشنده‌گان لوگر از افزایش اختطاف و دزدی‌های مسلحانه

۸صبح، لوگر: منابع محلی در ولایت لوگر می‌گویند که در این اواخر اختطاف و دزدی مسلحانه با لباس طالبان در این ولایت افزایش یافته است.

منابع روز جمعه، ۱۴ اسد، گفته‌اند که در جریان دو هفته گذشته، در چندین مورد دزدان مسلح که لباس نیروهای طالبان در تن داشتند، در شهر پل علم، مرکز ولایت لوگر، دست به دزدی زده‌اند.

به گفته این منابع، آنان در چندین مورد موترسایکل و موبایل‌ عابران را از نزدشان گرفته و چند دکان رخت‌فروشی در جوار چوک آزادی را به سرقت برده‌اند.

همچنان در جریان هفته گذشته دو نوجوان از باشنده‌گان ولسوالی خروار این ولایت در مربوطات التمور ربوده و سپس توسط نیروهای طالبان رها شدند.

پیش از این رویداد نیز چند تن دیگر در هفته‌های گذشته اختطاف شده که اختطاف‌گران در برابر رهایی آنان خواستار پول شده بودند.

منابع می‌افزایند که هرچند طالبان مدعی شده‌‌اند که شماری را در پیوند به این دزدی‌ها و اختطاف‌ها بازداشت کرده‌اند، آما آنان به‌راحتی دوباره آزاد می‌شوند.

چندی پیش یک مقام مسوول محلی طالبان در لوگر نیز گفته بود که دزدی‌ها و اختطاف‌ها در این ولایت افزایش یافته و افراد باندها و گروه‌های بزرگ جنایت‌کار بدون مجازات رها می‌شوند.

این در حالی است که در برخی از ولایت‌ها و شهرهای دیگر نیز باشنده‌گان محل از افزایش دزدی‌های مسلحانه، بازداشت‌های سلیقه‌ای، شکنجه و اختطاف‌ها شکایت دارند.

دکمه بازگشت به بالا