شیرها، شکارچیان غیر قانونی را خوردند

حد اقل دو شکارچی غیر قانونی کرگدن در یک منطقه‌ی حفاظت شده در افریقای جنوبی توسط شیرها کشته و خورده شدند. محیط‌بانان، بقایای اجساد سه نفر را در منطقه‌ی حفاظت شده‌ی سیبویا در لانه‌ی شیرها کشف کردند. یک تفنگ و تبر هم در این محل پیدا شده است. شکار غیر قانونی در سال‌های اخیر در آفریقا افزایش یافته است. دلیل آن تقاضای رو به رشد برای شاخ کرگدن در بخش‌هایی از آسیا است.

به نقل از بی‌بی‌سی، در چین، ویتنام و سایر نقاط به غلط باور بر این است که شاخ کرگدن برای تقویت غرایز جنسی مفید است. شاخ کرگدن از جنس ناخن انسان است. نیک فاکس، مالک این منطقه‌ی حفاظت شده گفته است که شکارچیان غیر قانونی یکشنبه شب یا اوایل صبح روز دوشنبه وارد منطقه شدند.

آقای فاکس به خبرگزاری فرانسه گفت: «آن‌ها به گروه بزرگی از شیرها برخوردند.» او تعداد این شکارچیان غیر قانونی را نمی‌داند اما می‌گوید چیز زیادی از آ‌‌ن‌ها باقی نمانده است.

اعضای گروهی که بقایای اجساد را کشف کردند برای خارج کردن آن مجبور شدند گروهی از شیرها را با آرام‌بخش بخوابانند. این گروه در محل، یک تفنگ شکاری با صدا خفه‌کن، تبر بلند و سیم‌بر – تجهیزاتی که معمولاً توسط شکارچیان غیر قانونی استفاده می‌شود – پیدا کرد. تنها امسال ۹ کرگدن توسط شکارچیان غیر قانونی در این منطقه کشته شدند. بیش از ۷۰۰۰ کرگدن در دهه‌ی گذشته در آفریقای جنوبی به خاطر شکارچیان جان خود را از دست داده اند.

دکمه بازگشت به بالا