لغزش کوه در روستایی در بامیان؛ ۱۵ نفر زخمی و آب و برق منطقه قطع شد

۸صبح، بامیان: مسوولان محلی بامیان می‌گویند که شب گذشته در پی لغزش کوه در روستای «دهن غار» ولسوالی حصه دوم یکه‌اولنگ، حدود ۱۵ نفر زخمی و چندین منزل مسکونی تخریب شده‌اند.

رستم علی پناهی، ولسوال حصه‌ دوم یکه‌اولنگ در صحبت با روزنامه‌ ۸صبح، وضعیت صحی هشت تن از زخمیان را وخیم‌ خواند و گفت که از این میان، یک نفر که جراحت عمیق داشت، برای رسیده‌گی و درمان بهتر به شفاخانه ولسوالی حصه اول یکه‌اولنگ منتقل شده است. به گفته‌ی وی، وضعیت باقی زخمیان «خوب» است.

ولسوال حصه دوم یکه‌اولنگ هم‌‍چنان افزود که پنج منزل مسکونی به کلی ویران شده و چندین منزل مسکونی دیگر به گونه‌ی قسمی آسیب دیده است. همین‌طور به گفته‌ی آقای پناهی، بر اثر لغزش کوه، جریان آب و برق باشنده‌گان منطقه نیز قطع شده است.

اما ریاست مبارزه با رویدادهای طبیعی ولایت بامیان می‌گوید که بر اثر این حادثه، نه نفر زخمی شده‌اند که وضعیت یکی از زخمیان وخیم گزارش شده و قرار است برای درمان به مرکز ولایت منتقل شود.

محمدامان اخلاقی، سرپرست ریاست مبارزه با رویدادهای طبیعی بامیان به روزنامه ۸صبح گفت که هیأتی از مرکز ولایت توظیف شده و به زودی به منظور رسیده‌گی به متضرران این رویداد، مواد غذایی و غیرغذایی توزیع خواهد شد.

بامیان در مرکز کشور، یکی از ولایت‌های کوهستانی و برف‌گیر است که همواره در فصل‌های زمستان و اوایل بهار، سرازیر شدن برف‌کوچ و لغزش کوه و زمین، تلفات انسانی و مالی به بار می‌آورد.

با آنکه حدود ۱۳ ساعت از زمان وقوع این رویداد طبیعی می‌گذرد؛ اما تا همین ساعت، کمک‌های مورد نیاز غذایی و غیرغذایی از مرکز ولایت برای متضرران حادثه ارسال نشده است.

دکمه بازگشت به بالا