لالی حمیدزی پس از بازداشت به قید ضمانت آزاد شد

۸صبح، کابل: دادستانی کل تأیید می‌کند که لالی حمیدزی، نماینده پیشین ولایت قندهار در مجلس نماینده‌گان که به اتهام سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای براساس قرار گرفتاری این نهاد توسط پولیس بازداشت شده بود، پس از ارائه ضمانت معتبر رها شده است.

لالی حمیدزی روز شنبه، بیست‌وپنجم دلو هنگامی که از سفر خارج به کابل بر می‌گشت، در میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی از سوی پولیس بازداشت شد.

جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل، روز یک‌شنبه، بیست‌وششم دلو به روزنامه ۸صبح گفت که لالی حمیدزی از سوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری به سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای متهم است.

به گفته رسولی، لالی حمیدزی پیش از این به چندین احضاریه دادستانی کل برای حاضرشدن به تحقیق اعتنا نکرده بود تا این‌که قرار گرفتاری او صادر شد.

سخنگوی دادستانی کل گفت که لالی حمیدزی پس از بازداشت، ضمانت معتبر به پولیس و دادستانی ارائه و تعهد کرده است که در اولین روز کاری (روز دوشنبه، بیست‌وهفتم دلو) به صحنه تحقیق حاضر شود.

جمشید رسولی می‌گوید که اتهام مطرح شده علیه لالی حمیدزی، عضو پیشین مجلس نماینده‌گان سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای است.

رسولی گفت که این پرونده زیر تحقیق و بررسی است و نتایج آن پس از اکمال تحقیق همرسانی خواهد شد.

لالی حمیدزی تاکنون به صورت رسمی به بازداشتش واکنش نشان نداده است.

حمیدزی عضو دور شانزدهم مجلس نماینده‌گان بود، اما در انتخابات پارلمانی که در سال ۱۳۹۷ برگزار شد، برنده نشد.

دکمه بازگشت به بالا