سرور دانش در دیدار با نماینده‌ی سازمان ملل: موضوع کشتار یک قوم خاص بررسی شود

۸صبح، کابل: سرور دانش، معاون دوم رییس جمهور در دیدار با تدامیچی یاماموتو، نماینده‌ی ویژه‌ی دبیر کل سازمان ملل برای افغانستان گفته است که شورای امنیت سازمان ملل باید حملات سازمان‌یافته بر گروه خاص قومی‌ در کشور را به صورت مستقل بررسی کند.

دفتر مطبوعاتی معاونیت دوم ریاست جمهوری روز سه‌شنبه (۲۰ سنبله) با نشر خبرنامه‌ای نگاشته است که آقای دانش این حملات را هدف‌مندانه خوانده و گفته است که در این حملات یک گروه خاص قومی هدف قرار می‌گیرند.

این گفته‌ها در حالی ابراز شده است که در این اواخر حملات گروه داعش بر مناطق شیعه‌نشین در کشور افزایش یافته است. با این حال، آقای یاماموتو اطمینان داده است که این خواست آقای دانش را با مسئولان اصلی شورای امنیت سازمان ملل متحد در میان خواهد گذاشت تا موقف‌شان را در این زمینه روشن بسازند.

در حمله‌ی روز چهارشنبه گذشته در کابل دو خبرنگار کشته و چهار خبرنگار زخمی شدند. آقای یاماماتو با اشاره به این رویداد از حکومت خواست برای تأمین امنیت و مصونیت خبرنگاران تلاش بیشتر کند.

این در حالی است که دو حمله‌ی پی‌درپی گروه داعش روز چهارشنبه (۱۴ سنبله) بر یک باشگاه پهلوانی در غرب کابل، دست کم ۲۵ کشته و ۹۵ زخمی برجا گذاشت. پیش از این حمله‌‌ی دیگری در روز ۲۴ اسد بر مرکز آموزشی موعود، دست کم ۴۸ کشته و ۶۷ زخمی‌ برجا گذاشت.

دکمه بازگشت به بالا