میدان هوایی ولایت خوست آماده بهره‌برداری است

۸صبح، کابل: مقام‌ها در اداره هوانوردی ملکی می‌گویند که میدان هوایی ولایت خوست آماده بهره‌برداری است و قرار است سر از سال ۱۴۰۰ هجری خورشیدی به فعالیت آغاز کند.

محمدنعیم صالحی، سخنگوی اداره هوانوردی ملکی، روز شنبه، سی‌ام حوت، به روزنامه ۸صبح  گفت که این میدان هوایی در پنج مرحله تکمیل و به ارزش مجموعی یک میلیارد و ۸۸۹ میلیون افغانی از بودجه انکشافی این اداره ساخته شده است.

او افزود که اکنون ساخت چهار مرحله آن تکمیل و کار روی ساخت مرحله پنجم که شامل تعمیر ترمینل، تعمیر (ای‌تی‌ایم)، اپرون، Water Tower، پارکینگ وسایط و ساختمان بخش کنترل ترافیک هوایی این میدان هوایی می‌شود، به قیمت مجموعی بیش از ۹۹۱ میلیون افغانی از بودجه انکشافی اداره هوانوردی ملکی در حال تکمیل شدن است.

سخنگوی اداره هوانوردی ملکی خاطرنشان کرد که این میدان هوایی در آغاز سال ۱۴۰۰ افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد و پروازهای بین‌المللی نیز از آن آغاز شود.

گفتنی است که کار ساخت این میدان هوایی در سال ۱۳۹۰ شروع شد و هدف از ساخت آن، ایجاد سهولت در بخش ترانسپورت هوایی و تأمین ارتباط مردم ولایت خوست با مرکز و سایر ولایات افغانستان عنوان شده است.

دکمه بازگشت به بالا