خالد برای شرکت در نشست وزیران دفاع ناتو به بروکسل رفت

۸صبح، کابل: اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی، برای اشتراک در نشست وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو به بروکسل رفته است.

نشست وزیران دفاع کشورهای سازمان پیمان اتلانتیک شمالی یا ناتو  به روزهای ۲۶ و ۲۷ ماه جون برگزار می‌شود. بحث روی وضعیت افغانستان، از اجندای محوری این نشست است.

روح‌الله احمدزی، سخنگوی وزارت دفاع ملی، روز چهارشنبه، پنجم سرطان، به روزنامه ۸صبح گفت که وزیران کشورهای عضو ناتو در نشست‌شان روی تجدید تعهدات‌شان برای کمک به نهادهای امنیتی افغانستان بحث خواهند کرد. به گفته احمدزی، نشست وزیران کشورهای عضو ناتو امروز برگزار می‌شود و قرار است که نشست اختصاصی روی وضعیت افغانستان فردا روز پنج‌شنبه، ششم سرطان، برگزار شود.

سخنگوی وزارت دفاع هم‌چنان گفت که آقای خالد در سخنرانی‌اش در این نشست خواهان تجدید کمک‌ها و تعهدات کشورهای عضو ناتو با نیروهای امنیتی افغان خواهد شد. هم‌چنان قرار است که آقای خالد با شماری از وزیران دفاع کشورهای ناتو به صورت جداگانه نیز دیدار و گفت‌وگو کند.

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو نیز روز گذشته در یک نشست خبری اعلام کرد که افغانستان از اجندای محوری گفت‌وگوهای وزیران دفاع ناتو خواهد بود. دبیر کل ناتو هم‌چنان گفت که این سازمان به حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می‌دهد و هزینه این نیروها را تا سال ۲۰۲۴ تأمین خواهد کرد.

 ینس استولتنبرگ در این نشست خبری حضور نیروهای ناتو در افغانستان را وابسته به محتوای توافق‌نامه صلح با طالبان دانست.

این در حالی است که مایک پمپیو، وزیر خارجه امریکا، در سفرش به افغانستان که روز گذشته انجام شد، از پیش‌رفت در گفت‌وگوها با گروه طالبان خبر داد و گفت که با این گروه در مورد مبارزه با تروریسم به توافقاتی نیز دست یافته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن