خالد: زیر نام صلح نباید جنگی دیگر آغاز شود

۸صبح، کابل: اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی، می‌گوید که اردوی ملی از «داعیه» صلح‌طلبی در کشور حمایت می‌کند، مشروط بر این‌که زیر نام صلح یک جنگ دیگر بر مردم افغانستان تحمیل نشود.

سرپرست وزارت دفاع ملی روز چهارشنبه، ۲۸ حمل، در مراسم فراغت یک هزار سرباز کماندو در کابل گفت: «ما متعهد به صلح هستیم و بارها گفته‌ام که اردوی افغانستان از داعیه‌ صلح دفاع می‌کند و راه حل مشکل افغانستان را گفت‌وگو و صلح می‌داند.»

 او در این مراسم تأکید کرد که نباید در گفت‌وگوهای صلح قربانی‌ها و دست‌آوردهای اردوی ملی کشور و مردم افغانستان نادیده‌ گرفته شود و به این ترتیب زیرنام برقراری صلح یک جنگ جدید دیگر بر مردم  افغانستان تحمیل شود. آقای خالد در این مراسم خطاب به نیروهای تازه فارغ شده گفت که مردم افغانستان به آن‌ها امید بسته‌اند و نباید امید مردم به ناامیدی مبدل شود. او اظهار داشت: «مطمین هستم که شما این درک را دارید و باز هم می‌خواهم تکرار کنم که هیچ مسأله‌ سمتی، قومی و شخصی باید شما را از راهی که دفاع افغانستان است، تغییر ندهد و مستقیم به همان راه خود روان باشید. سیاست را بگذارید به سیاست‌مداران، وظیفه‌ ما و شما دفاع از افغانستان است.»

اسدالله خالد پیش از این بارها به مناسبت‌های مختلف به نیروهای دفاعی کشور گفته بود که صلح را نبرد این نیروها در میدان‌های جنگ تعیین می‌کند و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نکنند. او بار دیگر گفت که نیروهای امنیتی به تبلیغات دشمنان در مورد صلح توجه نکنند و زیر تأثیر پروپاگندای آن نروند. 

سرپرست وزارت دفاع ملی، جنگ افغانستان را پیچیده توصیف کرد و گفت که این جنگ ابعاد وسیع دارد و با فعالیت چندین گروه تروریستی به صورت هم‌زمان تداوم یافته است. به گفته آقای خالد، برخی از کشورهای منطقه نیز از این گروه به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم حمایت می‌کنند.

آقای خالد در سخنانش چندین بار از «پنجاب» پاکستان نام برد و به نیروهای تازه فارغ شده گفت که شما خار چشم آن‌ها هستید و در صورتی که شما وارد میدان شوید، نتیجه جنگ تغییر خواهد کرد و دشمنان کشور نابود خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا