خالد: تهاجم نیروهای امنیتی بر لانه‌های دشمن، معادلات سیاسی را تغییر می‌دهد

۸صبح، کابل: اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی می‌گوید، عملیات و حملات نیروهای امنیتی بر نهان‌گاه‌ها و لانه‌های مخالفان مسلح دولت، روحیه آن‌ها را تضعیف می‌کند و در صورتی که تهاجم نیروهای امنیتی بر این لانه‌ها ادامه یابد، معادلات سیاسی را تغییر خواهد داد.

آقای خالد که روز شنبه، هفتم ثور، در کابل به مناسبت آزادسازی ۵۳ نفر از یک زندان گروه طالبان در زابل، صحبت می‌کرد، با اشاره به گفت‌وگوهای جاری صلح گفت که ارتش کشور و رهبری حکومت از «صلح باعزت و با حفظ ارتش» حمایت می‌کند.

سرپرست وزارت دفاع ملی خطاب به نیروهای امنیتی گفت که به «تبلیغات» و «پروپاگندای» دشمنان توجه نکنند و با انجام وظیفه خود از کشور دفاع کنند. او خاطرنشان کرد که گروه طالبان برای تبلیغات گاهی عملیات الفتح را اعلام می‌کنند و گاهی از نشست‌های صلح سوء‌استفاده می‌نمایند. اسدالله خالد به نیروهای امنیتی توصیه کرد که سیاست را به سیاست‌گران واگذار کنند و او نیز از این سیاست‌گران خواسته است که به کارهای ارتش مداخله نکند.

 نیروهای امنیتی پنج‌شنبه‌شب گذشته با اجرای یک عملیات ویژه در ولسوالی دای‌چوپان ولایت زابل، ۵۳ نفر را از یک زندان گروه طالبان آزاد کردند. آزادشده‌گان شامل ۴ سرباز کوماندو، ۴ پولیس، ۴ پولیس محلی، ۳۲ سرباز ارتش، یک سرباز امنیت ملی و ۸ غیرنظامی بودند.

سرپرست وزرات دفاع ملی گفت که شماری از این افراد از ۱۰ ماه تا ۲ سال در نزد طالبان زندانی بودند که درد و شکنجه را تجربه کرده‌اند. اسدالله خالد وعده کرد که دیگر زندانیان نیروهای امنیتی و غیرنظامیان را نیز از نزد گروه طالبان آزاد خواهد کرد.

گروه طالبان در برخی ساحات تحت کنترل خود زندان‌های خودسر دارد و افراد نظامی و غیرنظامی را پس از گرفتاری در آن‌ها نگهداری می‌کند. در گذشته بارها نهادهای امنیتی و دفاعی کشور از آزادسازی زندانیان از چنگ گروه طالبان خبر داده بودند.

دکمه بازگشت به بالا