محرومیت دایمی کرام‌الدین کریم از فعالیت‌های فوتبالی تأیید شد

۸صبح، کابل: دادگاه ویژه حکمیت ورزش، محرومیت دایمی کرام‌الدین کریم، رییس پیشین فدراسیون فوتبال کشور را از فعالیت‌های مرتبط با فوتبال تأیید کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی، دادگاه براساس قانون اخلاقی فیفا محرومیت دایمی از انجام فعالیت‌های فوتبالی و جریمه نقدی یک میلیون دالری را برای آقای کریم تعیین کرده است.

طبق این گزارش، آقای کریم به نقض قوانین اخلاقی فیفا، آزار و اذیت جسمی و روحی و سوء‌استفاده از صلاحیت‌های شغلی متهم شده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، هیأت مدیره این دادگاه اعمال آقای کریم را «هولناک» خوانده و گفته جرایم او حقوق اساسی بشر را نقض کرده و به سلامت روحی و روانی بازی‌کنان زن را آسیب زده است.

این در حالی است که فدراسیون بین‌المللی فوتبال به تاریخ ۱۸ جوزا سال گذشته کرام‌الدین کریم، رییس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان را در پیوند به اتهام آزارواذیت جنسی زنان فوتبالیست گناه‌کار شناخت و از فعالیت در بخش فوتبال به صورت دایمی محروم کرد. افزون بر آن آقای کریم از سوی کمیته‌ی اخلاقی این فدراسیون، یک میلیون فرانک سوئیس معادل بیش‌تر از ۸۰ میلیون افغانی نیز جریمه شده است.

برای کرام‌الدین کریم در لوی‌سارنوالی نیز پرونده تشکیل شده است، اما ظاهراً او تاکنون بازداشت و محاکمه نشده است.

پرونده سوء ‌استفاده و آزار و اذیت جنسی زنان فوتبالیست کشور پس از آن در لوی‌سارنوالی تشکیل شد که سال گذشته روزنامه گاردین به نقل از یکی از اعضای تیم پیشین ملی فوتبال گزارش داده بود که شماری از اعضای مرد فدراسیون فوتبال از جمله کرام‌الدین کریم، بانوان فوتبالیست تیم را مورد آزار جنسی قرار داده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا