مدیر مبارزه با مواد مخدر پولیس کابل به ۱۷ سال زندان محکوم شد

۸صبح، کابل: لوی‌سارنوالی اعلام کرده است که میان‌احمد احمدی، مدیر مبارزه با مواد مخدر پولیس کابل به جرم قاچاق و فروش مواد مخدر به ۱۷ سال زندان محکوم شده است.

وزارت امور داخله هفته پیش از بازداشت شش مقام پولیس از جمله مدیر مبارزه با مواد مخدر فرماندهی پولیس کابل به اتهام قاچاق و تکثیر مواد مخدر در شهر کابل خبر داده بود.

جمشید رسولی، سخنگوی لوی‌سارنوالی روز پنج‌شنبه، بیست‌وچهارم دلو، به روزنامه ۸صبح گفته که چهار نفر از مقام‌های پولیس مبارزه با مواد مخدر کابل که چند روز قبل به اتهام همکاری با قاچاق‌بران مواد مخدر بازداشت شده بودند، به مجازات محکوم شده‌اند. این حکم روز چهارشنبه، بیست‌وسوم دلو صادر شده است.

به گفته رسولی، میان‌احمد احمدی به ۱۷سال و سه ماه، لمر، آمر کشف مدیریت مبارزه با مواد مخدر ولایت کابل به هفت سال و شش ماه، نورالدین و محمدعیسا هر کدام به یک سال و شش ماه زندان محکوم به مجازات شده‌اند.

رسولی هم‌چنان گفت که شمس‌الرحمان مشهور به شمک قاچاق‌بر مواد مخدر و توزیع‌کننده پرچون آن در شهر کابل که افراد متهم در فرماندهی پولیس کابل با او همکاری داشتند، چند روز پیش با سه نفر از افسران پولیس مبارزه با مواد مخدر از هفت سال تا ۳۰ سال زندان محکوم به مجازات شدند.

این در حالی است که وزارت امور داخله مدیر مبارزه با مواد مخدر فرماندهی پولیس کابل را از «بزرگ‌ترین قاچاق‌بران، مافیا و حامیان تکثیر مواد مخدر» در شهر کابل معرفی کرده است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله هفدهم دلو، در یک نشست خبری اعلام کرد که میان‌احمد احمدی، مدیر مبارزه با مواد مخدر فرماندهی کابل هنگام فرار به آسیای میانه از ولسوالی سالنگ پروان بازداشت شد.

طبق معلومات رحیمی، میان‌احمد احمدی، رییس گروپ «افغان – سویس» بود و در تمام حوزه‌های شهر کابل مواد مخدر را تکثیر می‌کرد و از فروشنده‌گان آن باج می‌گرفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن