پولیس کابل «ولگردان» را بایومتریک می‌کند

۸صبح، کابل: پولیس کابل می‌گوید که به تازه‌گی روند جمع‌آوری افراد «ولگرد» را از سطح شهر و ثبت بایومتریک این افراد را آغاز کرده است.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل، به روزنامه ۸صبح گفت، براساس طرحی که روی دست پولیس برای اجرا قرار دارد، افراد «ولگرد» از سطح شهر کابل جمع‌آوری و بایومتریک می‌شوند.

به گفته او، روند طوری است که افراد «ولگرد» و کسانی که برای مردم مشکل ایجاد می‌کنند، بازداشت و جمع‌آوری می‌شوند.

او تصریح کرد که پولیس پس از جمع‌آوری این افراد، آن‌ها را بایومتریک می‌کند تا در آینده دست از «ولگردی» و ایجاد مشکل برای مردم بردارند.

فردوس فرامرز گفت که پس از اجرای این برنامه، پولیس روزانه بیش از ۵۰ نفر را از نقاط مختلف شهر کابل بازداشت و جمع‌آوری می‌کند.

او توضیح داد این افراد در صورتی که برای بار دوم بازداشت نشوند و بار اول ثبت بایومتریک شده باشند و سوابق جرمی نداشته باشند، پس از توصیه‌ و اخذ ضمانت آزاد می‌شوند.

کسانی که ثبت بایومتریک دارند و برای چندمین بار به مراکز پولیس آورده شده‌اند، طبق گفته‌های فرامرز، پرونده‌های آن‌ها تشکیل و به مراجع مربوط فرستاده می‌شود.

به تازه‌گی پولیس ۱۱۳ نفر را از  نقاط مختلف شهر کابل بازداشت کرده است. پولیس این افراد را «ولگرد» خوانده است که برای مردم سبب ایجاد «مشکلات اجتماعی و امنیتی» می‌شوند.

مقام‌ها در پولیس کابل روند بایومتریک افراد «ولگرد» را برای کاهش جرایم و تأمین امنیت در این شهر موثر می‌خوانند.

طبق معلومات پولیس کابل در جریان دو هفته گذشته، بیش از ۵۰۰ نفر از نقاط مختلف شهر کابل بازداشت و به مراکز پولیس برای ثبت بایومتریک برده شده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن