پولیس کابل: پس از این جلو فروش سیمکارت‌های ثبت ناشده گرفته می‌شود

۸صبح، کابل: پولیس کابل عملیاتی را برای جمع‌آوری سیم‌کارت‌های راجسترناشده در شهر کابل به راه‌ انداخته است. مسوولان در فرماندهی پولیس کابل می‌گویند که در جریان این عملیات حدود سه هزار قطعه سیم‌کارت ثبت ناشده را از ساحات تجارتی شهر کابل و از نزد دست‌فروشان جمع‌آوری کرده است.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل، موجودیت سیم‌کارت‌های راجستر ناشده را عامل افزایش جرایم عنوان کرد و گفت که از این سیمکارت‌ها در جرایم «جنایی، سایبری و تروریستی» استفاده می‌شود. او افزود که پولیس متعهد است که پس از این به کسی اجازه فروش سیم‌کارت‌های ثبت ناشده را ندهد.

به گفته او، طبق طرزالعمل ثبت و راجستر سیم‌کارت‌ها که از سوی اداره تنظیم خدمات مخابراتی یا اترا ترتیب شده است، شرکت‌های مخابراتی مکلف هستند که سیم‌کارت‌ها را توسط نماینده‌گی‌های با صلاحیت به فروش برساند.

فردوس فرامرز اذعان کرد که در حال حاضر سیم‌کارت‌های راجستر ناشده در شهر کابل به فروش می‌رسد، اما پولیس متعهد به جلوگیری از فروش این سیم‌کارت‌ها است. او افزود که پولیس در عملیاتی که برای جمع‌آوری سیم‌کارت‌ها اجرا کرده‌اند، به فروشنده‌گان آن ابلاغ کرده است که پس از این دست به فروش این سیم‌کارت نزنند.

در جریان این عملیات نماینده‌گانی از لوی‌سارنوالی، حوزه‌های امنیتی، وزارت مخارت و اداره تنظیم‌کننده خدمات مخابراتی یا اتر، حضور داشته‌اند.

سخنگوی پولیس کابل گفت که پس از این پولیس به صورت دوام‌دار از فروش سیم‌کارت‌های راجستر ناشده نظارت خواهد کرد.

به گفته فرامرز، در صورتی که افراد به فروش سیم‌های ثبت ناشده اقدام کند، با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا