نامزدان کابل دروازه پارلمان را بستند

۸صبح، کابل: شماری از نامزدانی که در فهرست نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی کابل برنده اعلام شده بودند، در یک گردهمایی اعتراضی روز شنبه، بیست‌ویکم ثور، دروازه پارلمان را بستند.

این نامزدان خواهان اعلام شدن نتایج انتخابات پارلمانی کابل و هم‌چنان انتخاب نشدن هیأت اداری پارلمان بدون حضور نماینده‌گان کابل‌‌‌اند. قرار است که انتخابات برای گزینش هیأت اداری مجلس نماینده‌گان امروز در عدم حضور نماینده‌گان کابل برگزار شود.

خبرنگار روزنامه ۸صبح از محل تجمع نامزدان معترض گزارش داده است که این نامزدان به اعضای مجلس نماینده‌گان اجازه داخل شدن به پارلمان را نمی‌دهند.

کمیسیون مستقل انتخابات تاکنون نتایج نهایی حوزه انتخاباتی کابل را اعلام نکرده است.

اعلام نشدن نتایج نهایی حوزه انتخاباتی کابل و عدم حضور نماینده‌گان این حوزه در مجلس نماینده‌گان، هفته گذشته در این مجلس باعث اختلاف میان نماینده‌گان شد و به همین دلیل برگزاری انتخابات برای گزینش هیأت اداری تا امروز به تعویق افتاد.

دور هفدهم پارلمان در ششم ثور در غیاب نماینده‌گان کابل و پکتیا افتتاح شد. کمیسیون مستقل انتخابات دو روز پس از افتتاح پارلمان، نتایج نهایی انتخابات پارلمانی پکتیا را اعلام کرد، اما نتایج انتخابات پارلمانی کابل تاکنون اعلام نشده است.

مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات از احتمال اعلام شدن نتایج انتخابات پارلمانی کابل تا پایان امروز خبر داده‌اند.

 

دکمه بازگشت به بالا