جان بولتون: امریکا مقامات فاسد رژیم ایران را تحمل نمی‌کند

مشاور امنیت ملی کاخ سفید، تحریم محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران از سوی ایالات متحده را ادامه کارزار «فشار حداکثری» عنوان و تأکید کرد که امریکا مقامات فاسد و نابه‌کار را تحمل نمی‌کند.

به گزارش صدای امریکا، جان بولتون در صفحه توییتر خود نوشت که با اعمال تحریم علیه محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، «کارزار فشار حداکثری علیه اقدامات شریرانه رژیم ایران ادامه می‌یابد.»

آقای بولتون هم‌چنین نوشت: «ایالات متحده مقامات فاسد و نابه‌کار رژیم ایران را که دروغ‌پراکنی می‌کنند، حامی تروریسم هستند و ایرانیان بی‌گناه را آزار می‌دهند، تحمل نخواهد کرد.»

وزارت مالیه امریکا ۱۰ اسد امسال محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

وزارت مالیه امریکا می‌گوید که دلیل تحریم محمدجواد ظریف این است که او نماینده‌گی رهبر مذهبی ایران را برعهده دارد و مستقیم یا غیرمستقیم برای او کار می‌کند.

پیش از این نیز مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره تحریم ظریف گفته بود که «ما جواد ظریف، وزیر خارجه را به عنوان یک سخنگوی غیرمشروع برای ایران تلقی می‌کنیم.»

هم‌چنین مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا، در واکنش به قرار گرفتن نام محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در لیست تحریم این کشور گفته بود که او مانند بقیه اعضای مافیای خامنه‌ای است.

سوم سرطان نیز دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا، فرمان اجرایی جدیدی را در کاخ سفید امضا کرد که براساس آن دارایی‌های علی خامنه‌ای، رهبر مذهبی ایران و دفتر او تحت تحریم قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن