مرد جاپانی در اعتراض به مراسم تشییع جنازه دولتی شینزو آبه خود را به آتش کشید

رسانه‌های جاپانی گزارش داده‌اند که مردی در اعتراض آشکار به برنامه‌های دولت برای برگزاری مراسم تشییع جنازه شینزو آبه، نخست‌وزیر فقید جاپان، خود را به آتش کشید.

براساس گزارش رسانه‌های جاپانی، این مرد روز چهارشنبه، ۲۰ سپتامبر، صبح‌ زود از خواب بیدار شد و خود را در نزدیکی دفتر نخست‌وزیر جاپان در توکیو آتش زد.

او در حالی که بیشتر بدنش سوخته بود، به شفاخانه منتقل شد. یک افسر پولیس که قصد خاموش کردن شعله‌های آتش را داشته، نیز زخمی شده است.

خبرگزاری کیودو گزارش داده است که پولیس پس از دریافت گزارش‌هایی که یک مرد «در شعله‌های آتش سوخته» به محل حادثه حضور پیدا کرد و نامه‌ای در مخالفت با تشییع جنازه آبه در همان نزدیکی پیدا کرد.

شنیزو آبه، با طولانی‌ترین دوره نخست‌وزیری در جاپان، در ۸ جولای هنگام مبارزات انتخاباتی برای حزب حاکم لیبرال دموکرات (LDP) توسط مردی کشته شد.

قرار است مراسم تشییع جنازه دولتی برای او از بودجه عمومی، در ۲۷ سپتامبر، در توکیو برگزار شود و حدود شش هزار تن از جاپان و خارج از کشور در آن دعوت شده‌اند.

این مراسم تدفین دولتی در جاپان، بحث‌برانگیز شده است. نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که بیش از نیمی از مردم، مخالف این رویداد هستند.

دکمه بازگشت به بالا