یکشنبه, 06 جوزا 1397

قاضی قربان کریمی، عضو دیوان جزای محکمه شهری ولایت غور که روز پنج‌شنبه هفته گذشته از سوی افراد ناشناس ربوده شده بود، کشته شده است.  تاکنون هویت قاتل یا قاتلان و انگیزه قتل مشخص نشده است.

آقای کریمی روز پنج‌شنبه، 11 جوزا در مسیر قریه کاسی و شهر چغچران مرکز ولایت غور به همراه دو تن دیگر ربوده شد. افراد همراه وی رها شدند، اما قاضی کریمی کشته شد.

هویت و انگیزه عاملان آدم‌ربایی و قتل تاهنوز مشخص نیست. اما دلاورشاه دلاور، قوماندان امنیه ولایت غور به دویچه وله گفته که خانه پدر قاضی کریمی در جایی موقعیت دارد که طالبان در آنجا گشت و گذار می‌کنند. او علاوه کرده که قاضی کریمی و همراهانش نیروهای امنیتی را در جریان سفرشان قرار نداده بودند.

براساس یک خبر دیگر، قوماندان امنیه ولایت غور از درگیری پولیس با شورشیان طالبان خبر داده و گفته است: «در منطقه خمین کاکری از روز جمعه درگیری بین نیروهای امنیتی با حمایت مردم از یک سو و طالبان و مخالفان مسلح جریان دارد.»

دلاور درباره تلفات این درگیری‌ها گفت: «تاهنوز دو جنازه دشمن در میدان مانده است و شش تن از نیروهای طالب با سلاح‌شان به‌دست نیروهای دولتی اسیر گردیده‌اند.»

در ماه جوزای سال گذشته نیز چهار تن از پرسونل مدیریت ترافیک قوماندانی امنیه ولایت غور در مسیر قریه کاسی و چغچران کشته شدند.