ایتالیا برای مهاجران افغان بیش از ۲۱ میلیون یورو کمک می‌کند

۸صبح، کابل: وزارت خارجه ایتالیا اعلام کرده است که این کشور ۲۱.۵ میلیون یورو را به کمیساریای عالی پناهنده‌گان سازمان ملل برای رسیده‌گی به مشکلات مهاجران افغان کمک می‌کند

مارینا سرینی، معاون وزیر امور خارجه ایتالیا روز دوشنبه، ۲۹ قوس، به خبرنگاران گفته است که این کمک‌ به عنوان بودجه اضطراری به کمیساریای عالی پناهنده‌گان سازمان ملل متحد اختصاص داده شده است. به گفته او این پول برای فعالیت‌های بشردوستانه در افغانستان و کشورهای اطراف آن به مصرف خواهد رسید.

 معاون وزیر امور خارجه ایتالیا تأکید کرد که از مجموع ۲۱.۵ میلیون یورو، ۱۱.۵ میلیون یورو آن برای فعالیت‌های بشردوستانه در افغانستان و ۱۰ میلیون یورو آن برای کمک‌های اضطراری در ایران و پاکستان اختصاص داده شده است.

او با ابراز خوشحالی از این مقدار پول اختصاص یافته افزود، این نشان می‌دهد که ایتالیا تا چه حد توانست در مدت زمان کوتاهی به منظور ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان فورا واکنش نشان دهد.

سرینی تأکید کرده است که این کشور نمی‌تواند در شرایطی که تهدیدات امنیتی، بحران نقدینه‌گی، فرا رسیدن زمستان و تداوم خشونت‌ها باعث وخامت بیش‌تر اوضاع شده است، شهروندان افغانستان را تنها بگذارد.

ایتالیا در حالی این مقدار پول را برای مهارجران افغان اختصاص داده است که هم اکنون بیش از دو میلیون شهروند افغانستان در ایران و پاکستان مهاجر شده‌اند.

پیش‌تر وزارت خارجه ایران از افزایش بحران مهاجرت ابراز نگرانی کرده بود. این کشور تأکید کرده بود که ایران دیگر ظرفیت ارایه خدمات به پناه‌جویان افغانستان را ندارند از این رو جامعه جهانی باید برای این کار به ایران پول پرداخت کند.

دکمه بازگشت به بالا