باستان‌شناسان اسراییلی آثاری از تریاک را در سفال‌های ۳۵۰۰ ساله کشف کردند

باستان‌شناسان اسراییلی بقایای تریاک را در قطعات سفالی ۳ هزار و ۵۰۰ ساله کشف کرده‌اند؛ این کشف شواهدی برای تایید این نظریه است که از تریاک در مراسم تدفین باستانی استفاده می‌شده است.

گاردین روز سه‌شنبه، ۲۰ سپتامبر، گزارش داده است که تحقیقات مشترک اداره آثار باستانی اسراییل و موسسه علوم ویزمن در سال ۲۰۱۲ زمانی که حفاری‌ها در شهر مرکزی اسراییل مجموعه‌ای از گورهای اواخر عصر مفرغ را نشان دادند، آغاز شد.

محققان ظروف سفالی را در این مکان پیدا کرده‌اند که شبیه گل‌های خشخاش – که از آن تریاک گرفته می‌شود – و متعلق به قرن ۱۴ قبل از میلاد است.

محققان گفته‌اند که «بقایای تریاک در هشت ظرف» نیز کشف شده است. آن‌ها بررسی کرده‌اند که آیا این ظروف سفالی که براساس نوشته‌های قبلی در مراسم تدفیق کنعان استفاده شده است، به‌عنوان ظروف دارو نیز کابرد داشته است یا خیر؟

ران بئری، باستان‌شناس اداره آثار باستانی، گفته است که این‌ها احتمالاً «برای صرف غذاها، اجرای رسوم و مناسکی که زنده‌ها برای اعضای خانواده متوفا انجام می‌دادند، در قبرها گذاشته می‌شده است.»

بئری گفته است که در طول این مراسم، «اعضای خانواده یا یک کشیش به نماینده‌گی از آن‌ها» سعی می‌کرده‌اند روح بسته‌گان مرده شان را احضار کنند و با استفاده از تریاک وارد حالت وجد شوند.

اما او اذعان داشته است که بسیاری از کاربردهای آن در دوران باستان ناشناخته مانده است.

او گفته است: «ما فقط می‌توانیم حدس بزنیم که با تریاک چه‌کارهایی می‌شده است.»

دکمه بازگشت به بالا