مرزهای ایران با افغانستان به دلیل افزایش کرونا مسدود شد

۸صبح، هرات: مقام‌های محلی هرات می‌گویند که گذرگاه مرزی ایران برای ورود مسافران افغانستان به خاک ایران، مسدود شده است. سیدوحید قتالی، والی هرات، در صحبت با روزنامه ۸صبح می‌گوید مقام‌های ایرانی مسدود شدن مرز را به آنان اطلاع داده‌اند.

به گفته او، مسافران از ایران می‌توانند وارد خاک افغانستان شوند، اما از افغانستان نمی‌توانند به ایران سفر کنند. این مقام محلی هرات افزود، در صورت افزایش تهدید کرونا، حکومت افغانستان نیز در پیوند به منع ورود مسافران از ایران، تصمیم خواهد گرفت.

از سوی دیگر، امین‌الله آزادانی، رییس نماینده‌گی ارتباط خارجه در هرات، می‌گوید که منع ورود به خاک ایران تنها برای مسافران عادی است و راننده‌گان موترهای باربری می‌توانند به ایران سفر کنند.

وی افزود: «طبق مصوبه ستاد کرونا جمهوری اسلامی ایران، به دلیل شدت ویروس کرونا در آن کشور، امکان تردد مسافرین از طریق کلیه/تمامی مرزهای جمهوری اسلامی افغانستان به جمهوری اسلامی ایران، به استثناء تردد راننده‌گان با وسایط ترانزیتی، الی اطلاع ثانوی متوقف می‌باشد.»

سال گذشته نیز در پی افزایش شدید همه‌گیری کرونا در ایران، مرزهای زمینی و هوایی این کشور با افغانستان برای چند روز مسدود شد، اما حکومت افغانستان مجبور شد مرزها را دوباره بازگشایی کند.

برخی کشورهای جهان پس از افزایش شمار قربانیان «ویروس جهش‌یافته هندی» در کشور هندوستان، محدودیت‌های تازه‌ای برای مهار کرونا وضع کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا