پولیس ایران کاربری را که از تجمع هواداران طالبان در پارک ملت تهران خبر داده بود، بازداشت کرد

۸صبح، کابل: رییس پولیس تهران گفته است که عاملان «تولید و انتشار» تصاویری را که در آن پرچم یکی از «گروهک‌های تروریستی» به نمایش گذاشته شده بود، بازداشت کرده است.

سردار علی ذوالقدری، رییس پولیس تهران به خبرگزاری ایسنا، گفته است: «در پی انتشار تصاویری در فضای مجازی که در آن چند نفر اقدام به استفاده از پرچم یک گروهک تروریستی کرده بودند، رسیده‌گی به موضوع در دستورکار ویژه ماموران پولیس امنیت قرار گرفت و در پی آن عوامل این اقدام شناسایی شدند.»

او در ادامه افزوده است که با سرعت عمل پولیس عاملان اصلی تولید و بازنشر این تصاویر با هم‌آهنگی مقام قضایی شناسایی و بازداشت شدند.

رییس پولیس تهران می‌گوید که این افراد برای سیر مراحل قانونی و تحقیقات تکمیلی تحویل مرجع قضایی شده‌ا‌ند.

یکی از کسانی که تصاویر تجمع هواداران طالبان در پارک ملت تهران را نشر کرده بود، عارف احمدی از کاربران فیس‌بوک و مهاجر کشور در ایران است.

احمدی روز جمعه، دهم اسد، در فیس‌بوکش نوشت که آتش‌بس عید بر طالبان مقیم تهران هم تأثیر مثبت گذاشته و آزادانه و با پرچم بی‌رنگ‌شان گشت‌و‌گذار می‌کنند و از صلح و آرامش لذت می‌برند.

او در ادامه نوشت: «کنارشان رفتم تا عکس بگیرم، اجازه نمی‌دادند ولی وقتی کمی پشتو حرف زدم و اختر مبارکی کردم آرام‌تر شدند و این چند فریم عکس را گرفتم.»

عارف احمدی در مورد بازداشت خودش توسط پولیس تهران چیزی نگفته است.

برخی از کاربران رسانه‌های اجتماعی در کشور اما می‌گویند که عارف احمدی از سوی پولیس تهران بازداشت شده است و باید رها شود.

با این حال، رییس پولیس تهران گفته است که نشر تصاویر تجمع هواداران طالبان در پارک ملت سبب سوء استفاده رسانه‌های معاند شده است.

به گفته او، کسانی که در این پارک تجمع کرده بودند با طالبان ارتباط نداشته‌اند.

دکمه بازگشت به بالا