ایران: طالبان از تأمین امنیت عاجز اند، برای مبارزه با داعش پیشگام می‌شویم

۸صبح، کابل: سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته است که طالبان از تأمین امنیت عاجز هستند و آنان برای مبارزه با داعش پیشگام خواهند شد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز دوشنبه، ۵ ثور در یک نشست خبری در تهران گفته است، حمله بر شیعیان افغانستان نگران‌کننده است.

خطیب‌زاده با اشاره به گذشته و حوادث اخیر افزوده است: «این هیأت حاکمه از تأمین امنیت عاجز است. برای مبارزه با گروه‌های تروریستی و داعش پیشگام خواهیم بود.»

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته است: «وضعیت افغانستان به شمول همه گروه‌های قومی و مذهبی برای ایران مهم بوده و مسوولیت قطعی هیأت حاکمه افغانستان برای امنیت یادآوری شده است.»

خطیب‌زاده در این نشست خبری گفته است: «ما در افغانستان اقلیت نداریم، اقوامی داریم که در آینده افغانستان سهیم هستند، لذا اجازه دهید مسوولیت قطعی هیأت حاکمه افغانستان را یادآوری کنم و متأسف هستم که آن هیأت حاکمه نتوانسته امنیت را در برخی مناطق تأمین کند.»

او تصریح کرده است که ایران آماده‌گی دارد تجربه خود را در مبارزه علیه گروه‌های تروریستی با طالبان در میان بگذارد.

وزارت خارجه ایران در حالی از ناتوانی طالبان در تأمین امنیت و مبارزه با داعش سخن می‌زند که در انفجارهای اخیر در شماری از شهرهای افغانستان از جمله کابل، ده‌ها تن کشته و زخمی شدند. در بیشتر این انفجارها، شیعیان افغانستان آماج قرار گرفتند.

دکمه بازگشت به بالا