اندرابی به طالبان: اگر صلح می‌خواهید صلح می‌کنیم، اگر جنگ می‌خواهید، «دا گز دا میدان»

۸صبح، کابل: سرپرست وزارت امور داخله به طالبان گفته است که اگر صلح می‌خواهند، حکومت آماده است که صلح کند و اگر صلح نمی‌خواهند، «داگز دا میدان».

مسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله روز یک‌شنبه، چهارم جوزا حین بازدید از یک قطعه خاص پولیس در ولایت لوگر گفته است که نیروهای امنیتی افغان آماده‌اند که تحت هر شرایطی از مردم و تاسیسات عامه حفاظت کنند. او به طالبان گفته است که اگر صلح می‌خواهند، مردم و دولت افغانستان آماده‌اند که با آنان صلح کنند و در صورتی که صلح نمی‌خواهند، نیروهای امنیتی آماده‌اند که با آنان مقابله کنند.

او گفته است: «مردم افغانستان صلح می‌خواهند و ما آن را رعایت می‌کنیم. اگر دشمنان افغانستان جنگ می‌کنند، ما هم در برابر آن‌ها مقابله می‌کنیم و هم‌مانند سال گذشته به آن‌ها جواب قاطع می‌دهیم.»

این در حالی است که گروه طالبان شام‌گاه روز گذشته با نشر اعلامیه‌ای گفت که در سه روز عید با دولت افغانستان آتش‌بس می‌کند. بر اساس این اعلامیه، گروه‌ طالبان به نیروهای تحت امرش دستور داده که در جریان سه روز عید به مواضع نیروهای امنیتی افغانستان حمله نکنند. این گروه به نیروهایش امر کرده است که در جریان آتش‌بس به مناطق تحت حاکمیت دولت نروند.

در مقابل حکومت افغانستان نیز ضمن استقبال از اعلام آتش‌بس از سوی گروه طالبان، گفته است که آتش‌بس را رعایت می‌کند. محمداشرف غنی به نیروهای امنیتی کشور دستور داده که در جریان سه روز عید به گروه طالبان حمله نکنند و در حالت تدافعی قرار گیرند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن