مصاحبه با چلپول کرونا سخنگوی ویروس کرونا – طنز

موسا ظفر

اخیراً مسوول بهداشت مجلس ایران به شبکه خبر ایران گفته است که کرونا از افغانستان و پاکستان به ایران رفته است. برای روشن شدن درستی و نادرستی این ادعا، هفته‌نامه هشت شب با آقای چلپول کرونا، سخنگوی ویروس کرونا مصاحبه نموده است که متن مصاحبه خدمت شما تقدیم است.

۸شب: آقای کرونا، مسوول بهداشت مجلس ایران می‌گوید شما از افغانستان و پاکستان به ایران رفته‌اید. آیا این خبر راست است؟

کرونا: جناب هشت شب، شما یک حرف راست را که از دهن مسوولین ایران بیرون شده باشد به من نشان دهید، من به شما بیست هزار ویروس جایزه می‌دهم. خمینی گفت، نفت و گاز و برق را مجانی می‌کنم، نکرد؛ خامنه‌ای گفت، با شیطان بزرگ مذاکره نمی‌کنیم، کرد، احمدی‌نژاد گفت، ما اسرائیل را از صفحه جهان حذف می‌کنیم، نکرد. وقتی فیل‌‌مرغ‌های ایران یک کلمه راست نمی‌گویند شما نباید ادعای جوجه مرغ را جدی بگیرید.

۸شب: یکی از علمای ایران که خودش را پدر طب اسلامی می‌خواند گفته است اگر کسی پنبه را در روغن بنفشه بزند و در مقعد خود بگذارد کرونا نمی‌گیرد. راست است؟

کرونا: من تا حال نمی‌دانستم که طب اسلامی خانواده دارد. اگر طب اسلامی پدر داشته باشد حتماً خواهر و مادر هم دارد. سلام مرا به هر دو عزیز برسانید. ثانیاً عرض کنم این‌که پدر طب اسلامی غلط کرده. ما ویروس‌های کرونا حتا از طریق هوا از یک نفر به نفر دیگر انتقال می‌یابیم. نیاز نداریم وارد نیکر بدبوی یک نفر شویم و آنجا ببینیم که نفر پنبه در مقعد خود گذاشته یا نه، سپس از روغن بنفشه اجازه دخول بگیریم.

۸شب: اگر روغن بنفشه نتواند جلو ورود شما به یک نفر را بگیرد، آبروی پدر طب اسلامی رفته است. آیا شما پروای آبروی پدر کس را ندارید؟

کرونا: ببین جناب ۸شب، این مردم اصلاً آبرو ندارند. چند روز پیش یک نفرش، که به احتمال زیاد برادر طب اسلامی بود در انستاگرام خطاب به مردم نوشته بود که پشکل خر را دود کنید کرونا نمی‌گیرید. من یک صبح رفتم قم، دیدم یک نفر راستی راستی پشکل خر را دود می‌کند و دور خودش می‌چرخاند. همان نفر دیروز از کرونا مُرد. خانواده‌اش به جای این‌که برود برادر طب اسلامی را محکم بگیرد که چرا دروغ گفته، رفته خر را تکه پارچه کرده که چرا پشکل طبی تولید نکرده. تا مردم این‌طوری باشند آبروی این جماعت نمی‌رود.

۸شب: آقای کرونا، پس از چین شما یکسره به مراکز مذهبی حمله می‌کنید. در ایران قم را انتخاب کردید، در کوریای جنوبی یک کلیسا را برگزیدید، در اروپا هم ایتالیا را انتخاب کردید که در یک قدمی واتیکان است. چرا اینقدر آتئیست هستید و بر مذهب حمله می‌کنید؟

کرونا: راستش ما تازه به دنیا آمده‌ایم و دنبال حقیقت می‌گردیم. وقتی در چین بودیم یک تاجر قمی، یک تاجر کره‌ای و یک تاجر ایتالیایی را دیدیم که روی میزی نشسته‌ بودند و بحث می‌کردند. تاجر کره‌ای و ایتالیایی می‌گفتند آن‌ها حقیقت دنیا را درک کرده‌اند و خدا را بهتر می‌شناسند، قمی قبول نداشت و راه خودش را به حقیقت و خدا نزدیک‌تر عنوان می‌کرد. ما تصمیم گرفتیم هر سه نفر را تعقیب کنیم و ببینیم کدام یکی راست می‌گوید.

۸شب: قصد شیطانی نداریم ولی اگر واقعاً دنبال حقیقت می‌گردید ما یک آدرس دیگر را به شما نشان می‌دهیم. مردم آن‌جا ادعا دارند که از همه مردم جهان به خدا و حقیقت نزدیک‌تر هستند.

کرونا: لطفاً آدرس را بگویید تا یادداشت کنم.

۸شب: قطر، دوحه، دفتر سیاسی طالبان.
کرونا: جناب ۸شب، ما قبلاً به قطر و مشخصاً به این دفتر رفته‌ایم. مردم عجیبی هستند. صبحانه را با روس‌ها می‌خورند، نان چاشت را با آمریکایی‌ها و نان شب را با جنرالان پاکستانی. پاسپورت سیاسی افغانستان استفاده می‌کنند در حالی که دولت افغانستان را قبول ندارند. با پول حرام دنبال غذای حلال می‌گردند. وقتی دیدیم آن‌ها کروناتر از ما هستند، ردشان را رها کردیم.

۸شب: ممنون آقای چلپول کرونا که با ما مصاحبه کردید. جهان سپاس و وقت شما خوش.

کرونا: تشکر. وقت شما هم خوش. روی ماچی نمی‌کنید؟

۸شب: نه جناب کرونا. من یک مقدار روغن بنفشه به خودم مالیده بودم. حالا که می‌بینم شما از این چیزها ترسی ندارید همان بهتر است که از شما دور باشم. بای بای.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن