حامیان بین‌المللی انتخابات: به نگرانی‌‌های نامزدان پاسخ داده شود

۸صبح، کابل: حامیان بین‌المللی انتخابات (ESG) با نشر اعلامیه‌ای از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته است به نگرانی‌های نامزدان پاسخ دهد.

علاوه بر این، حامیان بین‌المللی انتخابات اعتبار انتخابات را مسوولیت همه خوانده و از نامزدان معترض روند بازشماری نیز خواسته است که برای حمایت از مراحل باقی‌مانده، در روند بازشماری آرا همکاری کنند.

حامیان بین‌الملی انتخابات هم‌چنان از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته است که به طور واضح و به‌موقع نگرانی‌های مطرح شده از سوی نامزدان را پاسخ دهد.

از جانب دیگر، حامیان بین‌المللی انتخابات از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته است که اطلاعات دقیق و به‌موقع را در مورد نتایج انتخابات و روند بازشماری آرا با مردم، به‌ویژه نامزدان و افراد ذی‌نفع در میان بگذارد.

در اعلامیه این نهاد که روز دوشنبه، بیستم عقرب نشر شد، آمده است که نیاز است تا معلومات بازشماری آرا، حساب‌دهی و بازدهی زمانی اعلام نتایج از سوی کمیسیون مستقل انتخابات با نامزدان، افراد ذی‌نفع عمومی و انتخاباتی شریک شود.

حامیان بین‌المللی انتخابات هم‌چنان در اعلامیه‌اش گفته است که تاخیر در اعلام نتیجه انتخابات به‌دلیل حصول اطمینان از نتیجه شفاف و معتبر صورت گرفته و از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته است که تاخیر در اعلام نتایج انتخابات را به کم‌ترین حد آن برساند.

این اعلامیه در حالی نشر شده که روند بازشماری آرا از سوی شمار زیادی از دسته‌ها انتخاباتی  به‌دلیل آن‌چه بازشماری دو هزار و ۴۳ ۲ محل فاقد معلومات بایومتریکی خوانده شد، تحریم شده است. کمیسیون مستقل انتخابات اما با وجود مخالفت شماری از دسته‌های انتخاباتی این روند را هم‌چنان ادامه داده است. گفتنی است که شماری از دفاتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخاباتی روز دوشنبه، ۲۰ عقرب از سوی معترضان دسته‌های انتخاباتی مسدود شده است.

دکمه بازگشت به بالا