هند جریمه اضافه‌اقامت را برای شهروندان افغانستان کاهش داد

۸صبح، کابل: سفارت افغانستان در دهلی‌نو اعلام کرده است که هند جریمه «اضافه‌اقامت» را برای شهروندان افغانستان کاهش داده است.

این سفارت هم‌چنان گفته است که آن‌شمار از شهروندان افغانستان که به دلیل مشکلات، بیش از مدت اعتبار ویزای‌شان در هند اقامت‌ می‌‌کنند، پس از تصمیم تازه دولت هند نیاز به پرداخت مبلغ اندک بابت جریمه‌ اضافه‌اقامت دارند.

سفارت افغانستان در دهلی‌نو هم‌چنان اعلام کرده است که بعد از پی‌گیری و تلاش‌های مکرر این سفارت، دولت هند جریمه ‌اضافه‌اقامت را به میزان قابل توجه برای شهروندان افغانستان کاهش داده است.

این سفارت تصریح کرده است، کسانی که بیش‌تر از مدت اعتبار ویزای اقامت‌شان در هند می‌مانند، هنگام دریافت ویزای خروجی یا تمدید ویزا مکلف به پرداخت جریمه هستند.

طبق معلومات سفارت افغانستان در هند، کسانی که از یک تا ۱۵ روز بیش‎تر از مدت زمان اعتباره ویزای‌شان در هند اقامت می‌کنند، ۵۰۰ کلدار هندی جریمه خواهد شد.

 هم‌چنان کسانی که از ۱۶ تا ۹۰ روز بیش‎تر از زمان قانونی‌شان در هند باقی می‌ماند، ۵ هزار کلدار هندی جریمه خواهد شد.

به همین ترتیب کسانی که از ۹۱ تا دو سال در هند اضافه‌ اقامت کنند، باید به دولت این کشور ۱۰ هزار کلدار هندی را به عنوان جریه پرداخت کند.

براساس تصمیم تازه، کسانی که بیش از دوسال از اعتبار ویزای‌شان در هند اقامت می‌کنند، مکلف به پرداخت ۲۰ هزار کلدار هندی به عنوان جریمه خواهند بود.

پیش از این کسانی که از یک تا سه روز بیش‌تر از اعبتار ویزای‌شان در هند اقامت می‌کردند باید ۳۰۰ دالر را به عنوان جریمه می‌پراختند. 

سالانه شمار زیادی از شهروندان افغانستان با بهره‌گیری از ویزای رایگان هند به این کشور سفر می‌کنند. بیش‌تر این سفرها اما برای درمان صحی به هند انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن