کمیسیون مستقل انتخابات: تاکنون ۲۲ نفر بسته‌های معلوماتی نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری گرفته‌اند

۸صبح، کابل: مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند که تاکنون ۲۲ نفر بسته‌های معلوماتی نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری را به صورت «هارد» از این کمیسیون دریافت کرده‌اند.

عبدالعزیز ابراهیمی،‌ معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات، روز ‌شنبه اول جدی به ۸صبح گفت که روند نام‌نویسی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده است و تاکنون ۲۲ نفر بسته‌های معلوماتی نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری را دریافت کرده‌اند.

آقای ابراهیمی همزمان افزود که تاکنون هیچ یک از این افراد برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری در کمیسیون مستقل انتخابات نام‌نویسی نکرده است.

براساس تقویم انتخابات ریاست جمهوری، نام‌نویسی نامزدان تا دوازدهم جدی ادامه خواهد داشت.

به گفته عبدالعزیز ابراهیمی، حنیف اتمر، شیدامحمد ابدالی، زلمی رسول، رحمت‌الله نبیل، احمدولی مسعود، فرامرز تمنا، انوارالحق احدی، نورالحق علومی،‌ عظیم عظیمی،‌ محمدحکیم تورسن، عنایت‌الله حفیظ،  نورالرحمان لیوال و دیگران از  کسانی ‌اند که بسته‌های معلوماتی نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری را از دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات به صورت هارد به دست آورده‌اند.

وی گفت که توزیع بسته‌های معلوماتی نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری، از بیست‌وهشتم قوس آغاز شده بود.

آقای ابراهیمی افزود که کمیسیون مستقل انتخابات با در نظر گرفتن تجربه‌اش از انتخابات مجلس نماینده‌گان، نمی‌خواهد مشکلات گذشته در انتخابات سی‌ویکم حمل سال آینده تکرار شود.

معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افزود که این کمیسیون تغییرات بنیادی را در ساختار کمیسیون مستقل انتخابات به وجود خواهد آورد. وی گفت: «ما سطح آگاهی و آموزش‌دهی کارمندان کمیسیون را بلند خواهیم برد تا بتوانیم انتخابات ریاست جمهور را هر چه خوب‌تر برگزار کنیم.»

قرار است انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ سی‌ویکم حمل سال آینده برگزار شود.

دکمه بازگشت به بالا