از حمله به مولانامحمد عبدالله کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات جلوگیری شد

۸صبح، کابل: محافظان مولانامحمد عبدالله، کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات یک فرد مشکوک و تفنگ‌دار موترسایکل سوار را که موتر حامل آقای عبدالله را تعقیب می‌کرد، بازداشت کرده‌اند. گفته شده است که این فرد برنامه حمله به مولانامحمد عبدالله را داشته است.

مولانا محمد عبدالله، روز سه‌شنبه، بیست‌وهشتم میزان، در یک نشست خبری گفت که این فرد مشکوک در حال تعقیب موتر او بود که در منطقه سرای شمالی از مربوطات ناحیه هفدهم بازداشت شد.

آقای عبدالله گفت که از نزد فرد بازداشت شده، یک میل تفنگ‌چه آماده شلیک، یک چاقو، دو شاجور، یک مخابره، یک تلفن به دست آمده است. او هم‌چنان گفت که این فرد کارت خبرنگاری یک تلویزیون خصوصی را همراه داشت و نامش در کارت دوست‌محمد و شماره کارتش«۰۱۵۵» درج شده است.

این کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابابت توضیح داد که چند روز پیش گزارش‌هایی به او رسید که نهادهای امنیتی از طریق ردیابی تلفن‌های «تروریستان» دریافته‌اند که افراد نفوذی آن‌ها به کمیسیون مستقل انتخابات جابه‌جا شده‌اند.

او در ادامه گفت که دو روز پیش محافظانش یک فرد مشکوک موترسایل سوار را دیده بودند که به موتر او نزدیک شده و فعالیت مشکوک انجام داده است.

این عضو کمیسسیون مستقل انتخابات هم‌چنان گفت که ساعت دو پس از چاشت روز یک‌شنبه، بیست‌وهشتم میزان هنگامی که برای تشیع جنازه یکی از نزدیکاش رفته بود بار دیگر یک فرد مشکوک موترسایکل سوار موتر او را تحت نظارت گرفته است.

مولانامحمد عبدالله افزود که فرد مشکوک بازداشت شده را به نیروهای رجال برجسته سپرده است تا مورد بازجویی و تعقیب قرار بگیرد.  

 از جانب دیگر، این عضو کمیسیون مستقل انتخابات از نیروهای امنیتی که برای حفاظت از کمیسیون مستقل انتخابات گماشته شده‌اند، انتقاد کرد که برای تأمین امنیت این نهاد و کارمندانش کار نمی‌کنند اما همواره گزارش‌های تهدید را می‌آورند.  

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن