افزایش حملات طالبان؛ غنی برای «تقویت صدا و صف واحد در برابر دشمن» با رهبران سیاسی دیدار کرد

۸صبح، کابل: در حالی که طالبان حملات خود را به مراکز شهرها افزایش داده‌اند، رییس جمهور با شماری از سیاست‌گران و رهبران احزاب سیاسی به صورت جداگانه دیدار کرده است. طبق اعلام ارگ ریاست جمهوری، رهبران سیاسی در این نشست از نظام، نیروهای امنیتی و تقویت صدا و صف واحد در برابر طالبان حمایت‌شان را اعلام کرده‌اند.

محمداشرف غنی، رییس جمهور، از روز یک‌شنبه‌، هفدهم اسد، به این سو با عبدالرب رسول سیاف، محمد محقق، محمدکریم خلیلی، محمدیونس قانونی، صادق مدبر، محمدامین کریم و سیدمحمود حسام گیلانی دیدار کرده‌ است.

 دیدار محمداشرف غنی، رییس جمهور با محمد محقق، صادق مدبر و محمدیونس قانونی پیش از چاشت روز دوشنبه، هژدهم اسد، انجام شده است.

طبق آن‌چه ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده است، در این دیدارها روی وضعیت عمومی امنیتی کشور بحث شده است.

ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که سیاسیون و رهبران احزاب حمایت همه‌جانبه خود را از نظام، نیروهای امنیتی و دفاعی اعلام کرده‌اند.

طبق اعلام ارگ، رهبران احزاب سیاسی که محمداشرف غنی دیدار کرده‌اند، از تقویت صدا و صف واحد در برابر «دشمن» و حفاظت از دست‌آوردهای دو دهه پسین، حمایت کرده‌اند.

گروه طالبان در چند روز گذشته مرکز ولایت‌های نیمروز، جوزجان، سرپل، کندز و تخار را تصرف کرده است. این گروه حملات خود را به شهرهای بلخ، هرات، سمنگان، پلخمری، لشکرگاه و قندهار افزایش داده‌ است.

نیروهای امنیتی در برخی از این شهر مانع پیش‌روی طالبان شده‌اند.

هم‌زمان با تحولات نظامی در کشور، کاخ سفید اعلام کرده است که زمان رهبری و اراده برای مواجهه با تجاوز طالبان فرا رسیده است.

دکمه بازگشت به بالا