در ساحات جنگلی تخریب شده در کنر، ۵۰۰ هزار نهال تازه غرس می‌شود

۸صبح، کنر: مسوولان در ریاست زراعت و مالداری ولایت کنر می‌گویند، در ساحاتی که جنگلات در آن قطع شده است حدود ۵۰۰ هزار نهال تازه غرس ‌می‌کنند.

روح‌الله هجران، مدیر جنگلات ریاست زراعت ولایت کنر روز چهارشنبه، ۱۱ حوت به روزنامه ۸صبح می‌گوید که به کمک ۶۴ شورای مردمی در ولسوالی‌های اسمار، دانگام، مانوگی، چپه دره و دیگر ولسوالی‌ها در این ولایت روند نهال‌شانی را آغاز کرده‌اند.

هجران افزوده است: «به کمک نهادهای خصوصی و دولتی در سال جاری حدود۲ میلیون درخت میوه‌ای و غیرمیوه‌ای در جنگلات ولایت کنر پرورش داد بود و ۵۰۰ هزار نهال جدید نیز برای احیای جنگلات در اختیار ما قرار گرفته است که شامل نهال‌های چارمغز، ناجو و انواع درختان دیگر می‌شود.»

او تأکید می‌کند که حکومت باید برای پرورش درختان و نهال‌های غرس شده بیشتر تلاش کند.

در همین حال، ریاض احمد، باشنده‌ ولسوالی دانگام ولایت کنر به روزنامه ۸صبح می‌گوید که سال گذشته ریاست زراعت این ولایت حدود ۲ هزار نهال را در جنگلات این ولایت کاشته بود، اما به دلیل نبود سیستم منظم آبیاری، این نهال‌ها از بین رفت.

نهال‌های تازه در حالی در ولایت کنر کاشته می‌شود که گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد، جنگلات در ولایت‌های کنر و نورستان به گونه غیرقانونی قطع شده و چوب آن‌ها به شماری از کشورهای همسایه به ویژه پاکستان قاچاق می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا