در تخار یک دختر خودکشی کرد و یک زن توسط شوهرش کشته شد

۸صبح، کابل: مقامات امنیتی در تخار می‌گویند که در جریان روز گذشته، یک دختر ۱۶ ساله خودکشی کرده است و یک خانم ۱۹ ساله نیز از سوی شوهرش کشته شده است.

خلیل اسیر، سخنگوی پولیس تخار روز یک‌شنبه، سی‌ام سنبله به روزنامه ۸صبح گفت که این دو رویداد در جریان یک روز و در یک ولسوالی اتفاق افتاده است.

به گفته وی، یک زن ۱۹ ساله حوالی ساعت هشت پیش از چاشت روز شنبه، بیست‌ونهم سنبله در ساحه «شهر کهنه» از مربوطات ولسوالی رستاق توسط شوهرش کشته شده است.

آقای اسیر گفت، آشنایان این زن تایید کرده‌اند که وی از طرف شوهرش کشته شده است و شوهر وی نیز پس از این رویداد فرار کرده است.

سخنگوی پولیس تخار هم‌چنان گفت که یک دختر ۱۶ ساله حوالی ساعت پنج پس از چاشت روز گذشته به دلیل خشونت‌های خانواده‌گی خود را حلق‌آویز کرده است.

مقامات امنیتی در تخار می‌افزاید که این رویداد در قریه «آغل سای» از مربوطات ولسوالی رستاق رخ داده است و پدر دختر در پیوند به این قضیه بازداشت شده است.

گفتنی است که پولیس قندهار نیز روز چهارشنبه، بیست‌وششم سنبله پیکر بی‌جان یک زن را در حالی پیدا کرد که پوست صورت وی جدا شده بود.

این موارد از قتل و خودکشی زنان در حالی ثبت می‌شود که خشونت علیه زنان در برخی از ولایت‌ها افزایش یافته است.

بر اساس آمارهای وزارت امور زنان و کمیسیون مستقل حقوق بشر، دو هزار ۵۸۲ مورد خشونت علیه زنان تنها در چهار ماه اول سال روان ثبت شده که ۱۸ مورد قتل را نیز شامل است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن