در حمله هوایی بر تجمع طالبان در ولسوالی شولگره بلخ ۴۵ طالب کشته شدند

۸صبح، کابل: در نتیجه یک حمله هوایی بر تجمع گروه طالبان در مربوطات ولسوالی شولگره ولایت بلخ ۴۵ عضو گروه طالبان کشته شده‌اند. مسوولان امنیتی در شمال می‌گویند که در میان کشته‌گان نُه فرمانده بلندپایه گروه طالبان نیز شامل‌اند.

محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به روزنامه ۸صبح گفت که این حمله هوایی حوالی ساعت۲:۰۰ بامداد روز یک‌شنبه، نهم سرطان در منطقه بودنه قلعه ولسوالی شولگره ولایت بلخ، انجام شده است.

آقای رضایی گفت که در میان کشته‌گان عبدالغنی مشهور به ترابی، ولسوال نام‌نهاد طالبان برای چهاربولک، مولوی حنان ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی شولگره، گل‌نبی مشهور به مبارز ولسوال نام‌نهاد طالبان برای چمتال و ملا نسیم معاون ولسوال نام‌نهاد طالبان برای شولگره شامل‌اند.

هم‌چنان رسول جان سعادت مسوول استخبارات، مولوی جاوید مسوول نظامی و عبدالحی مشهور به منصور از قوماندانان طالبان در ولسوالی چمتال، مولوی نجیب و مولی نذیر از قوماندانان طالبان در ولسوالی شولگره بلخ نیز در این حمله هوایی کشته شده‌اند.

سخنگوی قول اردوی شاهین هم‌چنان گفت که در این حمله شماری زیادی از اعضای گروه طالبان زخمی شده‌اند که رقم دقیق آن تاکنون روشن نیست.

در همین حال، فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی می‌گوید که در جریان ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۷ عضو گروه طالبان در نتیجه ۱۲ عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ۱۵ ولایت کشته شده‌اند. به گفته او، در مقایسه با گذشته گروه طالبان شنبه‌شب گذشته بیش‌ترین تحرکات را انجام دادند که از سوی نیروهای امنیتی دفع شده است.

از جانب دیگر، گروه طالبان مدعی شده است که در جریان یک شبانه‌روز گذشته ۲۶۸ سرباز نیروهای امنیتی در درگیری با جنگ‌جویان این گروه کشته و زخمی شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا