علمای حوزه غرب در یک اقدام واکنشی از نیروهای دولتی و نظام سیاسی کشور حمایت کردند

۸صبح، هرات: علمای حوزه غرب کشور در یک گردهم‌آیی از نیروهای امنیتی و نظام کنونی اعلام حمایت کردند.

به تازه‌گی مجیب‌الرحمان انصاری، خطیب مسجد گازرگاه هرات، حمایت و خدمت در نظام کنونی را «گناه کبیره» عنوان کرده است.

عبدالخالق حقانی، رییس حج و اوقاف هرات به روزنامه ۸صبح گفت که نیروهای امنیتی فرزندان این سرزمین‌اند و حمایت از آنان وظیفه همه‌ شهروندان است.

شورای علما، سران قوم و جوانان حوزه غرب، در این گردهم‌آیی حمایت‌شان را از نظام کنونی کشور اعلام و نیروهای امنیتی را فرزندان «مسلمان و غازیان» این سرزمین عنوان کردند.

خداداد صالح، رییس شورای علمای حوزه غرب کشور، تأکید می‌کند که جنگ کنونی ناروا است و باید خون‌ریزی و بردارکُشی در کشور پایان یابد.

او می‌افزاید که در حال حاضر بیش‌تر از هر زمانی دیگر کشور نیازمند صلح است و «صلح فرض» است.

این عالم سرشناس تأکید کرد که هیچ کشور بیگانه‌ای برای مردم صلح و آرامش آورده نمی‌تواند، بلکه مردم و گروه‌های درگیر جنگ باید برای برقراری صلح تلاش کنند.

شورای علمای حوزه غرب کشور با صدور قطع‌نامه چهار ماده‌ای، جنگ کنونی را بر اساس احکام دین اسلام ناروا خواندند.

در این قطع‌نامه گفته است که نظام کنونی کشور شرعی و اسلامی است و تمام علمای حوزه غرب از آن حمایت می‌کنند.

در قطع‌نامه توضیح داده شده است که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور فرزندان «مسلمان و غازیان» این سرزمین اند و کشتار آنان مغایر دستورات دین است.

این در حالی است که مجیب‌الرحمان انصاری حمایت از نظام کنونی را گناه کبیره خوانده و از نیروهای امنیتی خواسته است که برای این نظام خدمت نکنند.

این سخنان واکنش‌های گسترده را در قبال داشته است. برخی از مقام‌های ارشد حکومتی گفته‌اند که این سخنان ابعاد استخباراتی دارد که از سوی امنیت ملی بررسی می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا
بستن