عمران خان از عضویت در پارلمان پاکستان استعفا می‌دهد

عمران خان، نخست‌وزیر پیشین پاکستان تصمیم گرفته است که پیش از رأی‌گیری برای انتخاب نخست‌وزیر جدید پاکستان، استعفای خود را از عضویت در پارلمان این کشور اعلام کند.

رسانه‌های پاکستانی امروز دوشنبه، ۱۱ اپریل گزارش داده‌اند که خان این تصمیم را در جلسه حزبی تحریک انصاف گرفته است.

جیونیوز گزارش داده است که استعفای قانون‌گذاران حزب تحریک انصاف در آستانه‌ انتخاب نخست‌وزیر جدید آغاز شده است.

یک منبع آگاه به نقل از خان به جیونیوز گفته است: «ما تحت هیچ شرایطی در این مجلس نخواهیم نشست.»

به گفته این منبع، نخست‌وزیر پیشین پاکستان گفته است: «حزب تحریک انصاف با افرادی که پاکستان را غارت کرده‌اند و توسط نیروهای خارجی وارد مجلس شده‌اند، نخواهد نشست.»

عمران خان گفته است: «ما تصمیم گرفته‌ایم تا نهادهایی را که می‌خواهند دولت پاکستان را اداره کنند، تحت فشار نگه داریم و اجازه نمی‌دهیم به این کار ادامه دهند.»

شماری از اعضای حزب تحریک انصاف نیز استعفانامه‌های‌شان را توییت کرده‌اند و روند رأی اعتماد به نخست‌وزیر جدید را تحریم کرده‌اند.

این در حالی است که روز گذشته شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه و معاون حزب تحریک انصاف برای رقابت در کرسی نخست‌وزیری ثبت نام کرد. او هنوز به این تصمیم حزب تحریک انصاف واکنش نشان نداده است.

پس از آن که پارلمان پاکستان عمران‌خان، نخست‌وزیر پیشین این کشور را سلب صلاحیت کرد، تنش‌های سیاسی در پاکستان به گونه بی‌پیشینه افزایش یافته است. احتمال می‌رود که مجلس نماینده‌گان این کشور میا شهباز شریف، از مخالفان سیاسی عمران خان را به عنوان نخست‌وزیر جدید پاکستان انتخاب کند.

دکمه بازگشت به بالا