کمیسیون حقوق بشر: در نیمه اول سال جاری میلادی ۹۴۵ غیرنظامی قربانی ترورهای هدف‌مند شده‌اند

۸صبح، کابل: کمیسیون مستقل حقوق بشر در مورد افزایش کشتار هدف‌مند غیرنظامیان در کشور ابراز نگرانی کرده است. یافته‌های این کمیسیون نشان می‌دهد که در شش ماه اول سال جاری میلادی ۹۴۵ غیرنظامی قربانی ترورهای سیستماتیک و هدف‌مند شده‌اند. از این میان، ۵۳۳ تن جان باخته و ۴۱۲ تن دیگر زخمی شده‌اند.

کمیسیون مستقل حقوق بشر از جانب دیگر گفته است که از سی‌ام دلو سال گذشته تا سی‌ام سنبله سال جاری تنها در ولایت قندهار ۱۲۲ تن به شمول هفت زن، کشته شده‌اند. در این مدت ۷۲ تن دیگر نیز در حمله‌های هدف‌مند در شهر قندهار زخمی شده‌اند.

این کمیسیون روز یک‌شنبه، سیزدهم میزان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که با ادامه خشونت‌ها و حملات خونین که در مغایرت با روند جاری صلح است، کشتار و ترورهای هدف‌مند نیز افزایش یافته است.

کمیسیون مستقل حقوق بشر از طرف‌های جنگ خواسته است که با رعایت اصول حقوق بین‌الملل بشردوستانه، به خواست‌های مکرر این نهاد برای کاهش تلفات غیرنظامیان در کشور پاسخ عملی بدهند.

این نهاد از حکومت نیز خواسته است که برای تأمین امنیت بهتر تمامی شهروندان کشور، به ویژه اقلیت‌های مذهبی، عالمان دین، مدافعان حقوق بشر و فعالان مدنی، اقدام‌ عملی کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن