عبدالحمید چگونه از چنگ آدم‌ربایان فرار کرد؟

۸صبح، هرات: یک نوجوان ۱۸ ساله در هرات پس از ۲۷ شبانه‌روز اسارت از چنگ آدم‌ربایان فرار کرد. این نوجوان در یک منزل مسکونی و در محله پرجمعیت «پل رنگینه» در شرق شهر هرات نگهداری می‌شد.

عبدالحمید، ۲۷ روز پیش از ناحیه‌ی اول شهر هرات از سوی افراد ناشناس ربوده شده بود.

این نوجوان در منزل سوم یک خانه‌ی سه منزله در حالی که دست‌ها و پاهایش با زنجیر بسته شده بود، نگهداری می‌شد.

آن‌گونه که عبدالحمید می‌گوید، آدم ربایان یک خانم و یک مرد بودند که در خانه‌ با خود کودک هم داشتند.

وی در صحبت با روزنامه‌ی ۸صبح می‌گوید که آدم‌ربایان، شب‌ها زنجیرها را برای مدتی کوتاه جهت رفتنش به تشناب باز می‌کردند. این نوجوان می‌گوید که در آخرین مورد، زمانی‌که ساعت ۱۱ شب، آدم‌ربایان قفل زنجیر را باز کردند، کلید آن روی قفل باقی مانده بود.

وی اضافه می‌کند: «نیمه‌های شب هنگامی که اطرافم ساکت و آرام شده بود، قفل را باز کردم و از طریق راه بام خودم را به خانه‌ی همسایه پرتاب کردم و سپس موضوع را با همسایه‌ در میان گذاشته و از آنان خواستم که به پولیس تماس بگیرند.»

به گفته‌ی عبدالحمید، همسایه خانه‌ای که در آن زندانی شده بود، بعد از شنیدن گفته‌هایش به پولیس تماس گرفته و سپس پولیس به محل حادثه رسیده است.

آن‌گونه که اقارب عبدالحمید می‌گویند: «آن‌ها پولی جهت پرداخت به آدم‌ربایان نداشتند و تنها مبلغ یک‌صدهزار افغانی را به دشواری آماده ساخته بودند.» اقارب عبدالحمید می‌گویند که آدم‌ربایان پول هنگفتی را مطالبه می‌کردند.

دیروز پولیس هرات طی یک اعلامیه خبری از آزادسازی این نوجوان از چنگ آدم‌ربایان خبر داد. پولیس هرات تاکید دارد هر آن‌چه در این اعلامیه خبری آمده درست است. در این اعلامیه آمده است که پولیس هرات طی یک عملیات ویژه یک نوجوان را از چنگال آدم ربایان نجات داده است.

در تصاویری که از سوی پولیس منتشر شده، دیده می‌شود که فرمانده پولیس هرات در حال باز کردن زنجیر از دست‌های فرد ربوده شده است اما اقارب این نوجوان می‌گویند که تمامی این موارد «صحنه‌سازی» بوده و دست‌های این نوجوان توسط پولیس برای فلمبرداری دوباره بسته شده است.

این نوجوان صبح روز پنج‌شنبه توسط پولیس به خانواده‌اش سپرده شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن