مجلس نماینده‌گان خواهان کمک‌رسانی‌ فوری به آسیب‌دیده‌گان ناشی از برف و باران شد

۸صبح، کابل: مجلس نماینده‌گان از وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث خواست که هرچه زودتر به آسیب‌دیده‌گان بارش باران و برف‌باری‌های اخیر و حوادث مرتبط به آن، در ولایت‌های کشور به صورت فوری کمک‌رسانی کند.

این در حالی است که در جریان دو دور برف‌باری و بارش باران در زمستان امسال دست‌کم ۲۱ نفر در کشور کشته شده‌اند. در پی برف‌باری‌ها و بارش باران که از آغاز هفته جاری در ۱۳ ولایت شروع شد، نیز در ولایت‌های قندهار، هلمند و هرات تلفات انسانی برجای گذاشته است.

با این حال، اعضای مجلس نماینده‌گان در نشست عمومی روز دوشنبه، بیست‌وسوم جدی، با ارایه گزارش‌هایی از وضعیت برف‌باری و تلفات ناشی از آن در ولایت‌های آسیب‌پذیر خواهان توجه جدی و فوری دولت شدند.

براساس اظهارات اعضای مجلس نماینده‌گان، مسیر راه‌های ارتباطی کابل –  شمال، مناطق مرکزی، جنوبی و برخی از ولایت‌ها به صورت کامل مسدود شده است و نیاز است تا نهادهای مسوول به آن توجه کنند.

هم‌چنان در ولایت‌های هلمند و قندهار بارش باران سبب جاری شدن سیلاب شده است که به مردم تلفات جانی و خسارت مالی وارد شده است.

میررحمان رحمانی، رییس مجلس نماینده‌گان، از وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث خواست تا به زودترین فرصت به آسیب‌دیده‌گان حوادث اخیر که از بارش باران و برف‌باری‌ها ناشی شده است، به صورت فوری کمک‌رسانی کند.  

قرار شد مجلس نماینده‌گان مسوولان وزارت دولت در امور حوادث را در جلسه بعدی برای پاسخ‌گویی به این موضوع  فرا بخواند.

هر چند بارش برف در این روزها معضل آلوده‌گی هوای کابل و برخی از ولایت‌های دیگر را برطرف کرده است، اما در کنار چندین رویداد تراژ‌یک، موجی از چالش‌های اجتماعی را در پایتخت و ولایت‌های دیگر نیز به بار آورده است.

 افزایش نرخ مواد سوختی به ویژه گاز، کاهش تردد موترهای شهری در جاده‌ها و افزایش دو برابری هزینه ترانسپورت شهری از چالش‌هایی‌ است که در شهرها به میان آمده است. هم‌چنان بسته شدن برخی از شاهراه‌ها، کوتل‌ها، مسیر ولسوالی‌ها و جان‌باختن شماری از شهروندان در پی فرود آمدن برف و باران‌های سنگین از چالش‌هایی دیگری است که در شماری از ولایت‌ها به وجود آمده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن