در محوطه ارگ ریاست جمهوری از موترهای «ساخت وطن» استفاده می‌شود

۸صبح، کابل: محمداشرف غنی در دیدار با مسوولان «شرکت محمدامین انور»، تولیدکننده موترهای ساخت کشور، تصریح کرده است که دولت از گسترش صنعت در هر نقطه‌ای از‌ کشور حمایت می‌کند.

وی روز دوشنبه، دهم سنبله با موتر تولید این شرکت در صحن ارگ ریاست جمهوری یکجا با بی‌بی گل، بانوی اول، گشت‌زنی کرد.

آقای غنی در دیدار با مسوولان این شرکت، تصریح کرد که دولت از گسترش صنعت در کشور حمایت می‌کند و هم‌زمان با آن، زمینه را برای حمایت از سرمایه‌گذاران و تولیدکننده‌گان در کشور نیز فراهم خواهد کرد.

وی در این دیدار ابراز خرسندی کرده است که شاهد سرمایه‌گذاری و استفاده از تولید انرژی آفتابی «یک افغان متعهد» است و گفت که به زودی مسایل حقوقی فرا راه سازنده این موترها را بر طرف می‌کند.

رییس جمهور غنی هم‌چنان پس از گشت‌زنی، چراغ‌ها در صحن ارگ ریاست جمهوری را با استفاده از باتری ساخت این شرکت روشن کرد و برای مسوولان این شرکت در ادامه کارهای‌شان خواهان موفقیت شد.

مسوولان این شرکت نیز در دیدار با رییس جمهور، در مورد تولیدات این شرکت معلومات داده است.

به گفته مسوولان شرکت محمدامین نور، این شرکت تاکنون توانسته است ده نوع موتر برقی و پترولی را تولید کند که هر کدام ظرفیت انتقال ۴۵۰ کیلوگرام وزن را دارد.

گفتنی است که پرزه‌های موتر ساخت این شرکت از چین وارد می‌شود و سپس طرح و بسته‌بندی آن در داخل کشور صورت می‌گیرد.

محمداشرف غنی و رولا غنی در حال گشت‌زنی با یک موتر ساخت شرکت افغانی

مسوولان این کمپنی گفته‌اند که در صورت حمایت دولت از این سکتور، تولیدات این شرکت افزایش می‌یابد و زمینه کاری بیش‌تری نیز فراهم می‌شود.

در همین حال، مسوولان اداره عملیاتی و حمایتی انکشاف ملی ریاست جمهوری تصریح کرده‌اند که در جریان یک سال گذشته از موتر تولید شده شرکت محمدامین انور در صحن حویلی ارگ ریاست جمهوری استفاده شد که رضایت این اداره را در پی داشته است.

به گفته مسوولان، قرار است سایر موترهای این شرکت نیز به دلیل این‌که «دود و صدا» ندارد، در ارگ ریاست جمهوری استفاده شود.

پیش از این، محمداشرف غنی بارها با سرمایه‌گذاران در سکتور خصوصی دیدار کرده بود و به آنان وعده حمایت داده بود.

بخشی از سرمایه‌گذاران اما در گذشته از بی‌توجهی ارگ ریاست جمهوری پیرامون حمایت از این سکتور، شاکی بودند و تصریح کردند که رییس جمهور غنی به تعهداتش در این مورد عمل نکرده است.

دکمه بازگشت به بالا