برگزاری نمایشگاه هنری «تولید افغانستان» در امارات متحده عربی

۸صبح، کابل: نمایشگاه هنری «تولید افغانستان» در نگارستان هنرهای مدرن اتحاد شهر ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی، برگزار شده است.

این نمایشگاه که در بیست‌وششم عقرب ۱۳۹۸ آغاز شده بود، تا ۲۶ جدی سال ۱۳۹۹ (۱۷ نوامبر تا ۱۶ جنوری) ادامه دارد.

این نخستین بار است که یک نمایشگاه بزرگ هنری ویژه هنرهای افغانستان در امارات متحده عربی با همکاری سفارت افغانستان در شهر ابوظبی برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه پنجاه اثر شامل نقاشی، خوش‌نویسی، انستالیشن، عکاسی و مینیاتوری از هنرمندانی چون علی‌بابا اورنگ، شمسیه حسنی، نبیله هورخش، محسن تاشه، جهان‌آرا رفیع، محمد‌شهاب اسلامی، لطیفه‌ ظفر عطایی، فرزانه سلطان‌حسن، لطیف اشراق، ربابه محمدی و نصیر ترکمنی، به نمایش گذاشته شده است.

 در محفل گشایش این نمایشگاه ربابه محمدی (بانوی معلول که با استعداد خاصی با دهنش نقاشی می‌کند) نقاشی با دهن را برای اشتراک‌کننده‌گان اجرا کرده است.

گفته شده است که آثار هنرمندان افغان در این نمایشگاه مورد استقبال بازدیدکننده‌گان قرار گرفته است.

برگزاری نمایشگاه هنری «تولید افغانستان» در امارات متحده عربی

عبدالفرید زکریا، سفیر افغانستان در ابوظبی، برگزاری این نمایشگاه را برای معرفی استعدادهای هنری افغان‌ها به جهانیان گام بسیار مهم خوانده و تعهد کرده است که برای فراهم کردن زمینه‌های بیش‌تر برای نمایش آثار هنرمندان کشور در امارات متحده عربی تلاش می‌کند.

نمایشگاه هنری «تولید افغانستان» با همکاری و هم‌آهنگی نهاد هنری بی‌رنگ (مقیم کابل) برگزار شده است.

نبیله هورخش، یکی از بنیان‌گذاران نهاد هنری بی‌رنگ و متصدی این نمایشگاه گفته است: «یکی از اهداف مهم نهاد هنری بی‌رنگ، فراهم نمودن زمینه‌ها برای معرفی و رشد هنرمندان کشور در سطح جهانی است.»

در مراسم گشایش نمایشگاه هنری «تولید افغانستان»، مقام‌های سفارت افغانستان در ابوظبی و مقام‌های بلندپایه کشور میزبان شرکت کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن